Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná foto
Ilustračná foto
30.06.2017 13:33 Domov
15-ročná študentka z Pezinka komunikovala so Stephenom Hawkingom: Odpovedal jej na otázky o globálnom otepľovaní
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.06.2017 13:33 Domov

15-ročná študentka z Pezinka komunikovala so Stephenom Hawkingom: Odpovedal jej na otázky o globálnom otepľovaníMladá študentka gymnázia z Pezinka sa zaujíma o klimatické zmeny a v tejto súvislosti oslovila viaceré popredné svetové osobnosti.


Diana Virgovičová je študentkou pezinského gymnázia. Zúčastnila sa vzdelávacieho programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu a zamerala sa na problematiku globálneho otepľovania. V tejto súvislosti prejavila záujem aj o názory svetových osobností, ktoré prostredníctvom e-mailov kontaktovala.

 

K záujmu o tému klimatických zmien ju priviedli rozdielne spoločenské názory. Chcela zistiť, čo je pravda a začala sa tým zaoberať do hĺbky. Tvrdí, že globálne otepľovanie nie je nová záležitosť. Zem za celú svoju existenciu prešla viacerými podobnými  zmenami, ochladzovala sa aj otepľovala. Na súčasné otepľovanie zemského povrchu má však vplyv aj činnosť človeka.

 

Diana zastáva názor, že ľudia by sa mali viac sústrediť na obnoviteľné formy energie, aby čo najviac odľahčili planétu od všetkých nepriaznivých vedľajších faktorov spojených s priemyslom. Malo by sa menej plytvať, viac recyklovať a zamerať sa na vytvorenie nového spôsobu dopravy, ktorý by nebol pre zemeguľu taký zaťažujúci.

 

S otázkami ohľadom svojho projektu sa Diana skontaktovala aj s mnohými známymi osobnosťami. Chcela poznať ich názory na túto problematiku. Komunikovala napríklad s Françoisom Hollandeom, prezidentom amerických klimatológov Patom Michaelsom, japonským klimatológom Dr. KIminorim Itohom, riaditeľom diaľkového výskumu Zeme na holandskej univerzite v Delfte Hermannom Ruschenbergom, ale aj s jedným z najuznávanejších fyzikov súčasnosti Stephenom Hawkingom. Žiaľ, zo slovenských osobností, ktoré oslovila sa jej okrem Jozefa Pecha neozval nikto.

 

Ako talentovaná študentka uvádza, François Hollande je presvedčený, že za globálne otepľovanie môže výhradne len človek. Zároveň ju slovne podporil v snahe zaujímať sa o takéto dôležité problémy.

 

Stephen Hawking jej zasa v e-maile napísal, že podľa jeho názoru sme Zem zničili už natoľko, že nie je cesty späť. Jedinou možnosťou bude odsťahovať sa v budúcnosti na inú planétu, pretože Zem bude vyzerať ako Venuša.

 

Diana sa plánuje témou zaoberať aj naďalej. V lete navštívi Áziu, kde má v pláne rozprávať sa s bežnými ľuďmi o tom, ako pocítili klimatické zmeny vo svojom dennodennom fungovaní. Tento kontinent si vybrala preto, lebo vie, že práve tu sú už prví tzv. klimatickí utečenci.reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok