Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. júl. 2020Margita
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
17.12.2018 12:00 Zaujímavosti
5 tipov, ktoré zmenia váš život k lepšiemu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.12.2018 12:00 Zaujímavosti

5 tipov, ktoré zmenia váš život k lepšiemuNiektorí ľudia sú na tom lepšie a iným sa naopak nedarí dosiahnuť vysnívaný cieľ ani na sklonku ich života. Faktory, ktoré tieto veci ovplyvňujú sú rôzne a u každého je ich význam iný, preto je nájsť jeden a univerzálny vzorec na šťastie pre všetkých náročné. My vám môžeme predstaviť niekoľko dôležitých detailov, ktoré by mohli váš život k lepšiemu konečne zmeniť. Je ich viac, takže si môžete vybrať aspoň jeden bod, podľa ktorého sa budete potom riadiť.


1. Práca by vás mala baviť

Minimálne si musíte nájsť radosť v tom, čo aktuálne robíte. Inak to jednoducho nepôjde. Ak chodíte do práce každý deň, akoby do otroctva, nemôžete hovoriť o úspešnom a šťastnom živote. Skôr či neskôr sa takéto zamestnanie odrazí na vašej nespokojnosti a budete ho nútení z konkrétneho dôvodu ukončiť. Aj práca za počítačom a s využitím plných tonerov do tlačiarne môže byť o kreativite.

 

2. Mali by ste zabudnúť na zlé návyky

V prvom rade fajčenie a alkohol. Ušetríte si nielen zdravie ale aj peniaze, čas a energiu. Uvedomte si, že veľmi veľa ďalších a užitočných vecí môžete urobiť, ak si odpustíte tieto zlozvyky a nahradíte ich niečím užitočnejším. Úspešným začiatkom môže byť aj plánovanie jazykového pobytu na Malte.

 

Ak vám v tomto smere chýba ešte motivácia, vypočítajte si, koľko peňazí a času utratíte za alkohol a cigarety ročne. Určite získate veľmi pôsobivú sumu, ktorú by ste mohli minúť na pekné darčeky pre milovanú osobu, letnú dovolenku s veľkou cestovnou taškou plnou suvenírov a drobností, alebo ako investíciu do svojho osobného rozvoja.

 

3. Skúste organizované plánovanie

Je to nevyhnutná vec vo všetkých situáciách, s ktorými sa v živote stretnete. Dokonca aj keď si niekde chcete odpočinúť, je dôležité plánovať výlety, dovolenku na pláži, nakupovanie, prehliadky, podľa toho, kam idete. V opačnom prípade sa ďaleko nepohnete a celé sa to premení na zbytočný chaos. Ak chcete dosiahnuť dobré výsledky, ale nerozdelíte si čas, jednoducho to nebude fungovať.

 

4. Mali by ste vedieť odpočívať

Aby ste mohli produktívne pracovať, musíte byť schopní si aktívne aj oddýchnuť. Môže ísť o lyžovanie, jazdu na bicykli, pešiu turistiku v lese, hranie futbalu, rybolov alebo poľovníctvo. Existuje veľa možností, dôležitá je vaša túžba.

 

5. Nemyslite na minulosť

Aj tak nič z toho, čo sa stalo zmeniť už nedokážete. Môžete sa z toho všetkého maximálne poučiť, alebo na veci zabudnúť. Ak sa týmito situáciami z minulosti neustále zaoberáte, potom strácate čas a život vám uteká pomedzi prsty. Zmeňte to a uvidíte, že to bude lepšie.reklama


Zdroj: Netky EŠNNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok