Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
18.03.2023 15:00 Relax
52 % Slovákov si vyberá dovolenku na základe recenzií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.03.2023 15:00 Relax

52 % Slovákov si vyberá dovolenku na základe recenziíBRATISLAVA - Dovolenku si každoročne plánuje množstvo Slovákov minimálne dva týždne vopred. Rozhodujú sa, kam vyraziť za aktívnym či pasívnym oddychom a koľko finančných prostriedkov sú ochotní za pobyt minúť. Na otázky súvisiace s dovolenkou sa pozrela v prieskume spoločnosť ZľavaDňa. Na vzorke vyše 3000 respondentov zistila relevantné dáta, ako si Slováci predstavujú ideálnu dovolenku.


Kto sa zapojil do prieskumu?

 

Na otázky prieskumu odpovedalo výrazne viac žien ako mužov, v pomere 78,8 % žien verzus 21,2 % mužov. Do prieskumu sa tiež zapojili rôzne vekové skupiny. Najväčšie zastúpenie mali ľudia vo veku 46 – 55 rokov, nasledovali obyvatelia vo veku 56 – 65 rokov a tesne za nimi sú Slováci vo veku 36 – 45 rokov.

 

 

Rozhodujú recenzie a výsledná suma

 

Výsledky prieskumu ukázali, že respondentom záleží na kvalite hotelov a ich služieb. Až 55 % Slovákov si pred výberom dovolenky pozerá hodnotenia a recenzie ubytovacích zariadení. V minulosti si Slováci radi počas dovolenky dopriali. Obavy zo súčasnej finančnej situácie však spôsobujú, že čoraz viac ľudí si všíma, koľko za dovolenku zaplatia. Z prieskumu vyplynulo, že výslednú sumu za pobyt rieši 52 % Slovákov. Tretím motivátorom, ktorý ovplyvňuje výber dovolenky, je lokalita. Z viac ako 3000 respondentov sa 39 % z nich zaujíma o polohu zariadenia, kde strávia svoj oddych.

 

Slováci preferujú pobyty s wellness, masážami a stravou

 

Z dotazníka takisto vyplynulo, že väčšina Slovákov sa počas dovolenky nechce trápiť varením alebo hľadaním najlepších reštaurácií. Preto preferujú, keď sa o pokrm postará hotel, v ktorom bývajú. Spotrebitelia mohli označiť viacero foriem stravovania. Ubytovanie s raňajkami si vybralo 19,3 % ľudí, polpenziu takmer 67 % respondentov, plnú penziu 17 % oslovených a all inclusive si vyberá viac ako 18 % Slovákov.

 

 

 

 

Dovolenkári si až v 97 % prípadoch kupujú pobyty s doplnkovými službami. Najčastejšie ide o vstup do wellness, ktorý využije 56 % opýtaných. Nasledujú masáže (17,8 %) a liečebné procedúry (viac ako 17 %). Prieskum skúmal aj účel, za ktorým Slováci najčastejšie absolvujú pobyt. Vyhľadávajú najmä wellness pobyty, a to až v 66,4 % prípadov, nasledujú rodinné dovolenky (42 %) a turistika (30,2 %).

 

Aké majú cestovatelia očakávania?

 

Množstvo Slovákov si chodí na dovolenku najmä oddýchnuť a nechcú riešiť každodenné starosti. Od svojho pobytu očakávajú najmä bohaté doplnkové služby, ako sú masáže a wellness. Samozrejmosťou by mal byť pre klientov ochotný personál hotela. Výsledky dotazníka ukázali, že správanie zamestnancov hotela si všíma takmer 50 % a pokoj a ticho vyhľadáva viac ako 33 %. reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR / KB Netky

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok