Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. apr. 2021Marcel
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.10.2018 10:05 Domov
Aj cyklisti majú dodržiavať dopravné predpisy a dbať na bezpečnosť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.10.2018 10:05 Domov

Aj cyklisti majú dodržiavať dopravné predpisy a dbať na bezpečnosťBRATISLAVA - Nielen vodiči motorových vozidiel, ale aj cyklisti sú ľahostajní k dodržiavaniu dopravných predpisov, upozornil bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff. Poukázal pritom na tohtotýždňový prípad cyklistu, ktorý v Bratislave opitý prešiel na červenú cez križovatku.


Polícia upozorňuje, že na bicykli sa jazdí predovšetkým po ceste pre cyklistov, pričom sa po nej jazdí vpravo v smere jazdy. Tam kde cyklotrasa nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa podľa polície pri pravom okraji vozovky. Po pravej krajnici smú jazdiť cyklisti len ak tým neobmedzia alebo neohrozia chodcov. Osoby mladšie ako desať rokov smú jazdiť po chodníku.

 

Pomaly idúce alebo stojace auto môžu cyklisti podľa policajného hovorcu predchádzať aj po pravej strane vozovky, prípadne po krajnici. Pritom však musia cyklisti dbať na zvýšenú opatrnosť. Toto pravidlo však neplatí, ak vodič vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava.

 

Pred vjazdom na priechod pre cyklistov sa cyklista musí presvedčiť, či je to bezpečné. Zároveň by mali cyklisti brať na vedomie, že podľa zákona nesmú prechádzať cez cestu, ak by tým obmedzili vodičov áut. Podľa polície by tak nemali svojim prechodom cez cestu donútiť vodičov k zmene smeru alebo rýchlosti jazdy. Polícia zároveň pripomína, že pri prechode cez cestu majú brať cyklisti ohľad na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich áut. "Na priechode pre cyklistov sa jazdí vpravo," doplnil Szeiff.

 

Cyklista je tiež povinný počas jazdy na bicykli mimo obce nosiť prilbu, ktorá je riadne upevnená. Osoby mladšie ako 15 rokov majú povinnosť prilbu nosiť aj počas jazdy v obci. Podľa polície táto povinnosť platí aj pre deti na nosičoch.

 

Polícia opätovne apeluje a vyzýva účastníkov cestnej premávky, aby dôsledným dodržiavaním pravidiel cestnej premávky zodpovedne pristupovali k svojim životom, ale aj životom ostatných.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok