Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. máj. 2022Viola
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Online bohoslužba
Online bohoslužba
29.04.2021 08:17 Zaujímavosti
Aj online bohoslužba môže priniesť zázrak
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.04.2021 08:17 Zaujímavosti

Aj online bohoslužba môže priniesť zázrakNedávna minulosť priniesla nejednu neočakávanú zmenu v spoločnosti.


Aj najväčší extrovert spoznal, ako horko chutí izolácia, a aj najdobrodružnejšia povaha sa musela, chtiac-nechtiac, uspokojiť s netúlavými topánkami. Všetko sa uzatvorilo, dokonca aj možnosť niečoho nového.


Väčšina sa prispôsobila
Nie je žiaden človek, ktorý by nepocítil dôsledok pandémie, a ktorého by aspoň čiastočne nezasiahla. Výnimku, prirodzene, netvorila ani kresťanská komunita, čo sa prejavilo na zrušených bohoslužbách a netradične slávených sviatkoch. Našťastie, väčšina sa prispôsobila, a naučila sa využívať to, čo Boh ponúka prostredníctvom modernej doby. Online vysielanie teda spojilo veriacich nedeľu čo nedeľu, a aj keď sa pevný stisk ruky nedá ničím nahradiť, Stvoriteľ opäť raz preukázal, že mu nie je vonkoncom nič nemožné.

 

 

Bolesť
Dievča sa pozrelo na hodinky a potešilo sa. Cirkev, do ktorej patrí, bude vysielať naživo. Bolo zvedavé, čo jej Boh prinesie, a verilo, že duša opäť dostane vytúžený vitamín na prežitie. Posadilo sa teda, a rozhodlo sa, že kým bude počúvať kazateľa a iných hovoriacich členov z videa, vychutná si aj dobrý nedeľný obed. Len čo sa však pustilo do jedla, ozvala sa intenzívna bolesť. Iste, dievčinu to neprekvapilo, veď len minulý týždeň absolvovala operáciu, dávka nepohodlia bola prirodzená. Šokovala ju však sila, s akou sa rana ohlásila. Musela odložiť vidličku, nechať nedojedený obed na pokoji a dúfať, že o chvíľu to pominie.

 

Modlitba
Kazateľ ukončil kázeň a nastal čas na modlitbu. „Bože, prosím ťa aj za tých, ktorí sú chorí a práve teraz pociťujú nejakú bolesť," hovoril kazateľ, „pomôž im a uzdrav ich." Dievčina si zrazu uvedomila, že má mokré líce. Plakala a slzy jej tiekli bez toho, aby poznala dôvod. A potom si všimla ešte čosi ďalšie. Bolesť, nech bola predtým akokoľvek neznesiteľná, sa kamsi vytratila. Ostala po nej už len spomienka. Svet možno prežíva obmedzenia, ale Boh je neobmedzený. Jeho moc je rovnaká bez ohľadu na vonkajšie dianie. Počuje, stará sa, a koná nejeden zázrak. Stačí sa len presvedčiť.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok