Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. aug. 2020Ľubomír
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
26.07.2011 08:05 Krimi
Aj SR sa zapojí do medzinárodnej dopravnej akcie zameranej na autobusy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.07.2011 08:05 Krimi

Aj SR sa zapojí do medzinárodnej dopravnej akcie zameranej na autobusyAj SR sa zapojí do medzinárodnej dopravnej akcie zameranej na autobusy - Krimi Oddnes do 31. júla bude na slovenských cestách prebiehať dopravno-bezpečnostná akcia medzinárodnej stavovskej organizácie TISPOL, ktorá združuje služby dopravnej polície európs


Oddnes do 31. júla bude na slovenských cestách prebiehať dopravno-bezpečnostná akcia medzinárodnej stavovskej organizácie TISPOL, ktorá združuje služby dopravnej polície európskych štátov. Júlová týždňová dopravno-bezpečnostná akcia je zameraná na vodičov a cestujúcich v autobusoch a na dodržiavanie rýchlosti jazdy. Do celoeurópskej dopravno-bezpečnostnej akcie sa zapoja policajti na celom území Slovenska.
      "Počas letnej turistickej sezóny je na cestách vyšší pohyb domácich a zahraničných turistov. Každoročne tak dochádza k zvýšeniu bezpečnostných rizík v cestnej premávke," informoval TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Cieľom dopravno-bezpečnostnej akcie je podľa jeho slov pozitívne ovplyvnenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, predovšetkým na úsekoch s najväčšou nehodovosťou. Upozornil, že policajti budú kontrolovať či vodiči majú vodičské oprávnenie viesť autobus, či nepožili alkohol za volantom alebo inú látku znižujúcu ich schopnosť jazdy aj na ostatných úsekoch.
       Policajti sa tiež zamerajú na ďalšie povinnosti vodičov autobusov, ako aj na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti a podmienok pri preprave osôb a nákladu. "Kontrolovať budeme aj používanie bezpečnostných pásov cestujúcimi. Osoba sediaca na sedadle povinne vybavenom bezpečnostným pásom alebo iným zadržiavacím zariadením je totiž povinná ho použiť," pripomenul Slivka.
       Vodiči autobusov za prvý polrok tohto roka zavinili 45 dopravných nehôd, pri ktorých vyhasli dva ľudské životy. Pri týchto nehodách sa ťažko zranili tri osoby a ľahké poranenia utrpelo 29 ľudí. Alkohol u žiadneho vodiča autobusu zistený nebol. Slovenskí dopravní policajti sa však u účastníkov cestnej premávky zamerajú na všetky priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Rovnako aj na vodičov, ktorí hrubým spôsobom porušujú dopravné predpisy a svojou jazdou ohrozujú iných účastníkov na cestách.
      V poslednom období nehodovosť na slovenských cestách podľa Slivku klesá. K dnešnému dňu od začiatku tohto roku polícia zaznamenala 8.321 dopravných nehôd, čo je o 3.565 nehôd menej ako v rovnakom období v minulom roku. Polícia od začiatku roka eviduje 3.156 ľahko zranených, čo je o 504 menej ako v rovnakom období v minulom roku. Menej o 113 je aj ťažko zranených, teda 575 ľudí. Pri dopravných nehodách bolo 171 osôb usmrtených, čo je o jeden ľudský život menej ako v rovnakom období minulého roku.
Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok