Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. aug. 2020Ľubomír
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
21.07.2011 07:49 Zaujímavosti
Aj to najlepšie poistenie vám môže byť nanič, ak neviete ako postupovať
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.07.2011 07:49 Zaujímavosti

Aj to najlepšie poistenie vám môže byť nanič, ak neviete ako postupovať
Ak sa dovolenkári dostanú do neočakávaných situácií a problémov, mali by bezodkladne kontaktovať asistenčnú spoločnosť, ktorej telefónne číslo dostanú k dispozícii už pri uzatvorení cestovného poistenia. Mali by ho starostlivo nosiť so sebou, napríklad uložené v mobilnom telefóne. V asistenčnej spoločnosti sú spravidla slovensky alebo česky hovoriaci operátori, takže komunikácia je o to jednoduchšia.
      Podľa Jany Simonidesovej z Poisťovne Poštová banka, ak sa dovolenkári obrátia so svojím zdravotným problémom v zahraničí na operátora asistenčnej služby, operátor vykoná všetky potrebné kroky, aby dovolenkári nemuseli úhradu za ošetrenie platiť sami. Ak sa obrátia v zahraničí priamo na zdravotnícke zariadenie, je veľmi pravdepodobné, že sa úhrade za poskytnuté zdravotné služby nevyhnú. V takom prípade je potrebné následne zaslať na adresu asistenčnej spoločnosti, prípadne poisťovne tzv. oznámenie poistnej udalosti spolu s originálmi dokumentov, ktoré dokladujú zdravotné ošetrenie v konkrétnom zdravotníckom zariadení.
      K európskemu preukazu zdravotného poistenia [EPZP] je dobré sa aj komerčne pripoistiť, keďže EPZP kryje len náklady pri ošetrení u poskytovateľov napojených na verejný systém zdravotného poistenia. Aj pri verejnom zdravotnom poistení sa môže stať, že budete musieť doplatiť za zdravotnú starostlivosť alebo lieky. V jednotlivých krajinách sú rôzne podmienky a formy doplatkov.
      EPZP nekryje náklady za repatriáciu alebo prevoz na územie SR. EPZP platí len v členských krajinách Európskej únie, vo Švajčiarsku, Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande. Neplatí napríklad v destinácii, ktorú Slováci obľubujú najviac – v Chorvátsku.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok