Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. júl. 2020Nina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
26.10.2010 12:29 Zaujímavosti
Ak škodu spôsobí neznáme vozidlo, preplatí sa len škoda na zdraví
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.10.2010 12:29 Zaujímavosti

Ak škodu spôsobí neznáme vozidlo, preplatí sa len škoda na zdraví
Ak škodu spôsobí neznáme vozidlo a vodič z miesta nehody ujde, poškodený má nárok len na preplatenie škody na zdraví a za usmrtenie. Túto škodu si možno uplatniť v Slovenskej kancelárii poisťovateľov.
Každú takúto nehodu, zdôrazňuje Petra Greksová z Allianz-Slovenskej poisťovne, je potrebné nahlásiť polícii, aby ju mohol poškodený v Slovenskej kancelárii poisťovateľov preukázať. Pri škode spôsobenej neznámym vozidlom nemá poškodený nárok na preplatenie škody na majetku.
Škodovú udalosť možno do poisťovne nahlásiť písomne alebo telefónom. Havárie, ktoré sa stali na Slovensku, je potrebné do poisťovne nahlásiť do 15 dní a zahraničné nehody do 30 dní.
Keďže výšku škody možno len málokedy presne odhadnúť a nikto nemôže vedieť, ako je poškodený motor a iné súčasti, je lepšie zavolať políciu ku každej nehode. Vinník síce v takomto prípade musí automaticky zaplatiť pokutu, ale dá sa takto predísť tomu, že poisťovňa bude robiť problémy s preplatením škody. Preto je nevyhnutné žiadať od polície protokol o nehode. Kto políciu nezavolá, mal by si pre istotu celú nehodu nafotiť, tak, aby bolo jasné, kto bol na vine. Zároveň by vinník mal dať poškodenému všetky údaje o vozidle a o sebe. V prípade, že nehodu videlo viacero ľudí, poškodený by si mal zapísať ich mená, adresy a telefónne čísla.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok