Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. aug. 2020Ľubomíra
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
15.02.2012 08:22 Zaujímavosti
Ak voliči nedostali oznámenie o voľbách, mali by ísť na príslušný úrad
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.02.2012 08:22 Zaujímavosti

Ak voliči nedostali oznámenie o voľbách, mali by ísť na príslušný úradAk voliči nedostali oznámenie o voľbách, mali by ísť na príslušný úrad - Radíme Voliči by už mali mať doma oznámenie o čase a mieste konania nadchádzajúcich parlamentných volieb. Obec ho mala zaslať každému občanovi zapísanému v zozname voličov najneskôr


Voliči by už mali mať doma oznámenie o čase a mieste konania nadchádzajúcich parlamentných volieb. Obec ho mala zaslať každému občanovi zapísanému v zozname voličov najneskôr do 14. februára. V prípade, že oprávnený volič takúto informáciu vo svojej schránke nenašiel, mal by kontaktovať námietkovú kanceláriu na mestskom alebo obecnom úrade.
      To, že občan nedostal spomínané oznámenie, môže upozorňovať na to, že nie je zapísaný v zozname voličov. Ak sa tak stane, mal by na úrade požiadať o dopísanie do zoznamu. V prípade, že volič až vo volebnej miestnosti zistí, že jeho meno v zozname chýba, dopíše ho tam okrsková volebná komisia po preukázaní sa občianskym preukazom.
      S obcou treba riešiť aj to, ak príde oznámenie o konaní volieb mŕtvemu členovi rodiny. K takejto situácii môže dôjsť napríklad, ak osoba zomrie v zahraničí, avšak nikto nepredložil obci relevantný doklad o úmrtí. Kým ho obec nemá, nemôže voliča zo zoznamu vyškrtnúť.
      Oznámenie mŕtvemu členovi rodiny môže prísť aj pre chybu obce, ak tá úmrtie nezaregistruje. Vtedy to možno riešiť aj v rámci námietkového konania. V každom prípade však platí, že len čo volič zistí, že niečo niekde nie je v poriadku, mal by okamžite zájsť na obecný úrad a situáciu riešiť.
      Predčasné parlamentné voľby sa na Slovensku uskutočnia 10. marca tohto roka. Kandiduje v nich 26 politických subjektov. Právo voliť do Národnej rady SR má podľa zákona každý občan SR, ktorý najneskôr v deň volieb dovŕšil 18 rokov.

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok