Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. aug. 2020Darina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
07.11.2012 10:21 Zaujímavosti
Ako predchádzať a riešiť závislosti školákov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.11.2012 10:21 Zaujímavosti

Ako predchádzať a riešiť závislosti školákovAko predchádzať a riešiť závislosti školákov - Radíme Deti v školskom veku sú vystavené novým, nebezpečným druhom nelátkových závislostí. Aké to sú, ako im predchádzať a ako ich riešiť – to sú témy vedeckej konferencie usporadúvanej OZ Profkreatis v spolu


Deti v školskom veku sú vystavené novým, nebezpečným druhom nelátkových závislostí. Aké to sú, ako im predchádzať a ako ich riešiť – to sú témy vedeckej konferencie usporadúvanej OZ Profkreatis v spolupráci s Fakultou psychológie Paneurópskej vysokej školy a Slovenskou komorou učiteľov pod záštitou Miestneho úradu Bratislava – Ružinov vo štvrtok 8. novembra.

Nelátkové závislosti detí a mladistvých sú rastúcim celospoločenským problémom. Popri dlhodobo známych látkových závislostiach (alkohol, cigarety, omamné látky) sú fenoménom doby nových technológií. Závislosť na počítačových hrách, internete, sociálnych sieťach, mobiloch, pornofilmoch, gamblerstvo a online gamblerstvo, či kyberšikanovanie. 

O tomto naliehavom probléme sa veľmi málo hovorí v príprave a vzdelávaní učiteľov, na vyučovaní v školách, na verejnosti, ale ani v médiách, čiže tam, kde je najväčší dosah na mládež. Prednášateľmi na konferencii budú odborníci z vysokých škôl, Úradu verejného zdravotníctva, Ligy pre duševné zdravie, Ústavu informácií a prognóz školstva, nemocníc a ďalších inštitúcií. 

Jedným z vedeckých garantov konferencie je aj dekan Fakulty psychológie PEVŠ, Prof. PhDr. Teodor Kollárik, DrSc. „Je to problém, ktorý už nemožno obchádzať, ale treba sa sústrediť na jeho riešenie zo strany odborníkov a príslušníkov takých vedných disciplín ako sú psychológia, sociológia, medicína, právo i ekonómia. Táto vedecká konferencia vytvára priestor pre výmenu poznatkov a skúseností s nelátkovými závislosťami a právom očakávame prezentovanie prístupov k riešeniu tohto „sociálneho javu“ najmä na školách,“ vyjadril sa Kollárik. 

Konferencia je primárne určená pre učiteľov základných škôl a uskutoční sa vo štvrtok 8. novembra v priestoroch Miestneho úradu Bratislava – Ružinov v čase od 9.00 do 17.00 hod. 

Zdroj: TASR


reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok