Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. okt. 2020Kvetoslava
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
23.02.2016 15:44 Domov
Aktivisti začnú rozdávať letáky pre nerozhodnutých voličov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.02.2016 15:44 Domov

Aktivisti začnú rozdávať letáky pre nerozhodnutých voličovBRATISLAVA - Aktivisti z iniciatívy Hráme o veľa dnes vyrážajú na turné po Slovensku s tzv. manuálom nerozhodnutého voliča, ktorý má pomôcť doteraz nerozhodnutým s voľbou, komu odovzdať v blížiacich sa parlamentných voľbách svoj hlas.


 "Práve pred týmito voľbami je podľa aktuálnych čísel veľké množstvo ľudí, ktorí si aj napriek pomerne širokej ponuke stále nevedia vybrať. Veríme, že im k tomu dopomôže práve táto naša pomôcka,” uviedol pre agentúru SITA šéf iniciatívy Hráme o veľa Martin Vavrinčík. Podľa neho sa nerozhodnutí voliči rozhodujú v posledných dňoch pred voľbami a aj motivácie, prečo ísť alebo nejsť voliť, sú rôzne.


Iniciatíva Hráme o veľa preto nerozhodnutým voličom ponúka štyri praktické kroky, ako sa rozhodnúť. Prvým je odporúčanie, aby si ľudia vyberali kandidátov, ktorým dôverujú. “Hoci sa v súčasnosti dôvera s politikou často nespája, volebné rozhodnutie môže byť práve o dôvere ku konkrétnym kandidátom a kandidátkam v niektorej zo strán. Tu platí, že aj jeden hlas môže rozhodnúť o zvolení alebo nezvolení,” upozornil Vavrinčík. Každý hlasujúci má štyri prednostné hlasy, ktoré môže využiť v rámci jednej kandidačnej listiny. Druhým kritériom pri rozhodovaní môže byť podľa Vavrinčíka volebný program. “Nečítať programy strán nie je hanba. Horšie je však potom hovoriť, že nikto už nemá žiadne riešenia ani nápady,” myslí si. Okrem čítania volebných programov, čo môže byť pre niektorých ľudí náročné, preto odporúča siahnuť po práci iných organizácií, ktoré zhodnotili programy z pohľadu zdravotníctva, korupcie či právneho štátu. Ak ľudí nepresvedčili osobnosti v stranách ani ich programy, opýtať by sa podľa aktivistov mali ľudí vo svojom okolí. “Najlepšie vám poradia tí, o ktorých viete, že majú v politických otázkach dobrý prehľad a dôverujete im. Veľa z nich už bude rozhodnutých, koho pôjdu voliť a radi sa s vami podelia o svoj názor,” dodal Vavrinčík.


Posledným bodom manuálu je informácia o tom, čo všetko pre voličov znamená, ak sa rozhodnú aj napriek týmto trom odporúčaniam nejsť voliť. “Nevolenie znamená stratu možnosti ovplyvniť chod krajiny. Ďalšia podobná bude až v roku 2020,” zdôraznil šéf iniciatívy Hráme o veľa. Neúčasť na voľbách podľa Vavrinčíka mení aj volebnú matematiku a ovplyvňuje rozdeľovanie hlasov. “Vo výsledku tak riskujete, že pomôžete niekomu, kto si to podľa vás vôbec nezaslúži,” uzavrel pre agentúru SITA.


Z auta iniciatívy Hráme o veľa budú manuál nerozhodnutého voliča rozdávať až do dňa konania volieb, a teda do 5. marca. Ľudí bude presviedčať herec Ludwig Bagin a dokopy plánujú aktivisti rozdať stotisíc manuálov. Záujemcovia si ho môžu pozrieť alebo stiahnuť i na stránke www.hrameovela.sk.


Cieľom kampane Hráme o veľa je podporiť účasť vo voľbách, a to najmä vo vekovej skupine 30- a viacročných ľudí. "Snažíme sa zvrátiť atmosféru apatie a zdá sa, že podľa reakcií najmä na sociálnej sieti Facebook sa nám to darí. Ľudia sa prebúdzajú a postupne menia svoj postoj," skonštatoval ďalší iniciátor Ján Orlovský. Cieľom iniciatívy je dosiahnuť volebnú účasť aspoň na úrovni 65 percent. Záverečným podujatím kampane bude koncert Fridrichove meniny, ktorý bude v deň volieb v bratislavskej Starej tržnici. Názov koncertu si aktivisti zvolili podľa mena Fridrich, ktorý v tento deň oslavuje meniny.
 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok