Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. júl. 2022Oliver
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
27.04.2022 14:36 Ekonomika
Alternatívny dodávateľ energií A.En. Slovensko prestane od 3. mája dodávať elektrinu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.04.2022 14:36 Ekonomika

Alternatívny dodávateľ energií A.En. Slovensko prestane od 3. mája dodávať elektrinuBRATISLAVA – Alternatívny dodávateľ energií A.En. Slovensko stratí od 3. mája spôsobilosť na dodávku elektriny svojim zákazníkom. Tých dočasne prevezmú ako dodávatelia poslednej inštancie regionálne distribučné spoločnosti. Informoval o tom Úrad pre reguláciu sieťových odvetví s tým, že už vydal predbežné opatrenie, ktoré má firme zabrániť previesť už nakúpenú elektrinu na iné subjekty.


„Úrad vydal predbežné opatrenie, ktoré má za cieľ zabrániť prevodom elektriny, keďže existuje dôvodná obava, že dodávateľ elektriny A.En. Slovensko, s. r. o., si nesplní svoje povinnosti alebo ich plnenie zmarí,“ uviedol ÚRSO. Úrad sa takto rozhodol konať z vlastného podnetu ešte pred okamihom, keď dodávateľ elektriny A.En. Slovensko stratí spôsobilosť dodávať elektrinu svojim zákazníkom.

 

„Už 26. apríla sme preto vydali predbežné opatrenie, ktorým sa snažíme v súlade s novými legislatívnymi kompetenciami iniciatívne predísť tomu, aby sa na Slovensku zopakovala situácia so spoločnosťou Slovakia Energy, ktorá minulý rok odišla z trhu a zanechala za sebou spúšť. Je to na slovenskom trhu s energiami niečo úplne nové, som rád, že ÚRSO môže takto aktívne pomôcť odberateľom, ktorí sa dostali do núdze,“ uviedol predseda ÚRSO Andrej Juris.

 

 

 

V praxi tak úrad predbežným opatrením okrem iného zakázal dodávateľovi elektriny A.En. Slovensko vykonať akýkoľvek iný prevod elektriny okrem dodávky elektriny koncovým odberateľom elektriny, voči ktorým má tento dodávateľ svoje záväzky, a rovnako zakázal zaťažovať elektrinu právami tretích osôb. To by malo zabezpečiť, aby A.En. Slovensko ponúkla elektrinu dodávateľovi poslednej inštancie v súlade so zákonom o energetike. Pozitívny reálny efekt vydaného predbežného opatrenia bude podľa Jurisa závisieť od toho, či má dodávateľ likvidne obchodné pozície, na ktoré sa predbežné opatrenie všeobecne vzťahuje.

 

 

Možno vás zaujme: Kremský zvoláva mimoriadny výbor o dodávkach a stave zásob plynureklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky Johny Domanský

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok