Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. jún. 2020Žaneta
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
13.03.2019 15:46 Ekonomika
Americká obchodná komora v SR zdôrazňuje potrebu vytvorenia národnej politiky vedy a výskumu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.03.2019 15:46 Ekonomika

Americká obchodná komora v SR zdôrazňuje potrebu vytvorenia národnej politiky vedy a výskumuBRATISLAVA – Vytvorenie národnej politiky vedy a výskumu, reformy systému ich podpory aj zvýšenie objemu verejných výdavkov do základného a aplikovaného výskumu s ex-post hodnotiacim mechanizmom efektívnosti.


Potrebu týchto krokov zdôrazňuje Americká obchodná komora v SR, partnerské podnikateľské združenia a obchodné komory.

Zástupcovia podnikateľov apelujú na kompetentné orgány štátnej správy, aby boli zavedené účinné mechanizmy, ktoré "reálne pomôžu slovenskej vede a navrátia dôveru spoločnosti vo verejné inštitúcie".

 

Upozornili, že výdavky na vedu a výskum na Slovensku sú dlhodobo najnižšie spomedzi krajín Vyšehradskej štvorky a jedny z najnižších v Európskej únii (EÚ).

 

 

Zdôrazňujú preto potrebu vytvorenia dlhodobej vízie vrátane vybraných strategických priorít pre Slovensko, a tiež vytvorenie systematického mechanizmu podpory, ktorý by mal byť základným pilierom fungujúceho ekosystému znalostnej ekonomiky.

 

Ako uviedli podnikatelia, v období priemyslu 4.0 sú hybnou silou inovácie sprevádzané sofistikáciou ľudskej činnosti, čo vytvára veľkú príležitosť pre malé krajiny.

 

"Ak chce Slovensko pokračovať v udržateľnom ekonomickom raste, musí pochopiť, že kvalitná veda prepojená na inovácie je základnou predispozíciou pre vytváranie pracovných pozícií s vyššou pridanou hodnotou. Budeme preto podporovať aj ďalšie snahy širokej komunity zamestnávateľských a podnikateľských združení, upozorňujúce na nevyhnutnosť zásadnej reformy v tejto oblasti," skonštatovali.reklama


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok