Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. máj. 2019Bernard
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
14.03.2019 19:18 Zahraničie
Americký štát New York je pripravený prijať zákon o možnom potrate počas celého trvania tehotenstva
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.03.2019 19:18 Zahraničie

Americký štát New York je pripravený prijať zákon o možnom potrate počas celého trvania tehotenstvaBRATISLAVA - Štát New York je pripravený na legalizáciu potratov v každej fáze tehotenstva. Pokiaľ tento zákon prejde, tehotenstvo sa bude môcť prerušiť od úplného zárodku, až po pôrod. Túto až priam navonok strašnú informáciu oznámil denník Daily Wire v článku Matta Walsha.


Guvernér štátu New York Andrew Cuomo sa dokonca rozhodol tento zákon proti ľudskosti prezentovať aj navonok. Nariadil totiž, aby Svetové obchodné centrum svietilo pri tejto príležitosti na ružovo. 

 

 

Úplne paradoxne však vyznie, že túto budovu postavili ako pamätník pre obete teroristického útoku z 11. septembra 2001. Matt Walsh sa vyjadril, že "teraz ho guvernér Cuomo premenil doslova na oslavu smrti nevinných detí".

 

"Týmto aktom sa guvernér dopracoval zrejme k najnehumánnejším politikom Demokratickej strany. Treba si však uvedomiť aj to, že deti Afroameričanov v New Yorku môžu byť teraz častejšie potratené ako narodené."

 

 

No sú tu aj takí, ktorí Matta Walsha kritizujú za takéto až prehnané vyjadrena. Namietajú hlavne preto, lebo podľa nich nový zákon umožňuje právoplatné prerušenie tehotenstva len v prípadoch, keď pôjde o život matky. Problémom však je, že to nie je tak celkom pravda.

 

Zákon je postavený tak, že by umožňoval potraty z dôvodu ochrany zdravia a života u žien. Lenže zdravie ako také už zákon obchádza. Preto sa tu dá polemizovať, čo všetko sa dá považovať za ohroznie zdravia matky pri tehotenstve. No je to v podstate všetko. Či ide o zdravie na emocionálnej, psychologickej,fyzickej či dokonca finančnej úrovni. Toto všetko sa dá podľa nového návrhu zákona uprednostniť pred narodením dieťaťa v akejkoľvek fáze tehotenstva. Laicky povedané, ktorákoľveľ žena z akéhokoľvek dôvodu sa môže kedykoľvek počas tehotenstva rozhodnúť pre potrat.

 

 

Za ďalšie sa naskytá polemika ohľadom neskorých potratov. Tie sa totiž nikdy nemôžu považovať za ochranu života alebo zdravia žien. Žiadny neskorý potrat nebol nikdy vykonaný za účelom zácharny života ženy. Walsh sa navyše vyjadruje, že "nikdy takýto potrat nebol aplikovany, ani sa nestane. Z medicínskeho hľadiska nemôže dôjsť nikdy k situácii, že by bol potrat v neskoršom období potrebný." reklama


reklama


Zdroj: LČ netky.sk

Foto:  newspunch.com, Pixabay, Instagram, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok