Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. aug. 2020Oskár
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
25.10.2010 07:36 Zaujímavosti
A.MORAVČÍK: Sokoliarstvo na Slovensku je na svetovej špičkovej úrovni
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.10.2010 07:36 Zaujímavosti

A.MORAVČÍK: Sokoliarstvo na Slovensku je na svetovej špičkovej úrovni
Sokoliarstvu sa na Slovensku venuje veľa mladých ľudí, pričom ide najmä o študentov lesníckych škôl. Ako sa zhodli účastníci medzinárodného stretnutia sokoliarov v Horných Salibách, sokoliarstvo je u nás na špičkovej a svetovej úrovni.
"Pri príležitosti dňa medzinárodnej organizácie IAF, ktorá vznikla na ochranu dravých vtákov a sokoliarstva a ktorá združuje 50 štátov sveta, sa každoročne v niektorom z členských štátov koná výročná konferencia. Prvýkrát v histórii slovenského sokoliarstva sa uskutočnila u nás," informoval TASR prezident Slovenského klubu sokoliarov Anton Moravčík. Ozrejmil, že Slovensko splnilo podmienky na prijatie do tejto organizácie v roku 1999.
Stretnutie sokoliarov sa začalo 17. októbra. "Vo Vysokých Tatrách sa zúčastnili delegáti na poľovačke s orlami na líšku, ktorá bola veľmi úspešná, lebo sme chytili 16 líšok a 15 kusov srnčej zveri. Z tohto výsledku boli zástupcovia delegácií unesení a konštatovali, že slovenské sokoliarstvo vyniká aj vo svetovom meradle," konštatoval Moravčík. Účastníci sa následne v stredu (20.10.) presunuli do Horných Salíb (okres Galanta).  
"Pokračovala tu poľovačka na drobnú zver, na bažanty a zajace. Vo štvrtok (21.10.) sa v Palárikove v kaštieli konala konferencia sokoliarov, kde rokovala aj Medzinárodná rada pre poľovníctvo (CIC). V piatok a sobotu boli delegáti rozdelení po revíroch v okresoch Galanta a Nové Zámky, kde poľovali taktiež na drobnú zver,"  uviedol prezident.
Na týždňové podujatie zavítalo 160 účastníkov s 90 dravcami, z 50 štátov prišlo 36 delegátov. Na konferencii bol prijatý aj nový štát, Srbsko.
"Naša svetová organizácia zdržuje 45.000 sokoliarov na celom svete. Slovenský klub sokoliarov vznikol v roku 1971, chceme zachovať túto tradíciu, lebo sokoliarstvo existovalo už aj pred naším letopočtom. Zároveň napomáhame aj v ochrane dravých vtákov, liečime poranené dravce a po vyliečení ich vraciame do voľnej prírody. Sledujeme aj rozmnožovanie dravcov, najmä u kriticky ohrozených druhov," uzavrel Moravčík.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok