Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. sep. 2021Ľuboš
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Aplikácia YouVersion Bible App zmenila milióny sŕdc.
Aplikácia YouVersion Bible App zmenila milióny sŕdc.
02.08.2021 14:00 Zaujímavosti
Aplikácia, ktorá zmenila milióny sŕdc
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.08.2021 14:00 Zaujímavosti

Aplikácia, ktorá zmenila milióny sŕdcKedysi si spoločnosť vystačila s telefónom, ktorého ovládanie bolo nanajvýš jednoduché a nepotrebovalo ktovieakú zručnosť. Stačilo poznať rozdiel medzi tlačidlom na prijatie hovoru a tlačidlom, ktorého využitie bolo vhodné, keď sa rozhovor poberal ku koncu a slová sa už akosi minuli.


Súčasnosť ponúka oveľa viac, než by si ktokoľvek vedel predstaviť. Človek má odrazu všetko a nie je najmenší problém dostať sa k tomu, po čom je najväčšia potreba z akéhokoľvek miesta.
Život sa značne uľahčil, ale o nijakej z dostupných aplikácií sa nedá povedať, že by priniesla zmenu charakteru či uzdravenie pre skrúšeného ducha. Alebo takmer o nijakej.

 

Zmena
Bobby bol neuveriteľne múdry muž. Ukázalo sa to ešte pred slávnostným dňom promócií, pretože jeho inteligencia ho v pomerne mladom veku priviedla k úspešnej kariére. V oblasti technológií sa cítil užitočne a vedel nadobudnuté vedomosti previesť do praxe tak, že z toho plynul aj úžitok, aj zisk. I napriek tomu sa však rozhodol pre opačný smer a s profesiou sa rozlúčil. Pravdepodobne ho aj tiahla túžba po zmene a kúskom bytosti si uvedomoval, že ho čaká čosi iné.

 

 

Prečítajte si: Narodiť sa v Osvienčime bolo rovnaké ako narodiť sa v pekle

 

Cirkev
Prihlásil sa ako dobrovoľník do cirkvi, ktorú navštevoval. Mal v pláne prinášať prínos tamojšiemu spoločenstvu a, pravdaže, viedla ho predovšetkým vďaka voči Bohu, ktorý sa mu stal najbližším priateľom.

 

 

Ešte kým dovŕšil vek 25 rokov, získal i zamestnanie kazateľa. Hoci každý veriaci, ktorý mal možnosť okúsiť jeho službu, by s istotou povedal, ako veľmi bola obohacujúca, Bobby sa trápil. Akosi ho niečo ťažilo. Ako keby mu chýbalo akési zanietenie. Alebo len jednoducho bojoval s klamlivým pocitom, že nerobí dosť.

 

Nevzdal sa
Bol vo veľkom pokušení vzdať sa a opäť sa pustiť do práce, ktorej predsa len rozumel najlepšie. Z istého hľadiska by to dávalo zmysel, veď prečo si žitie sťažovať, keď už aj tak ľudstvo nosí priveľa bremien? Našťastie, Bobby zotrval, a hoci by sa dal spísať dlhočizný zoznam toho, aké dobré výsledky vyplynuli z jeho múdreho zotrvania na mieste, jeden aj tak vyčnieva.

 

 

Prečítajte si tiež: Mal to byť romantický výlet do Paríža, ale vykľulo sa z neho niečo celkom iné

 

Je totiž zakladateľom aplikácie biblie YouVersion Bible App, vďaka ktorej sa zmenili milióny sŕdc. Bez preháňania a s čistým svedomím sa môže potvrdiť, že jeho nápad zapríčinil, že sa Božie slovo obsiahnuté  v starom ako aj v novom zákone, šíri viac ako kedykoľvek predtým. Konkurovať by mu azda mohlo iba obdobie vynájdenia tlače, ale to je už dávno. Skutočne veľmi dávno.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Unsplash/ reprofoto YoutubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok