Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
14.10.2010 12:01 Zaujímavosti
Časovaných bômb podobných hlinikárni je v Maďarsku podstatne viac
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.10.2010 12:01 Zaujímavosti

Časovaných bômb podobných hlinikárni je v Maďarsku podstatne viac
Časovaných bômb podobných hlinikárni pri Ajke, kde pri najhoršej ekologickej havárii v histórii Maďarska zalialo toxické červené bahno štyridsať štvorcových kilometrov územia a ďalej sa šíri vodou, je v Maďarsku "podstatne viac" a to aj v blízkosti Komárna. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal predseda SNS Ján Slota.
Dodal, že hoci sú tieto riziká na druhej strane Dunaja, nemožno ich ignorovať. "Slovenská národná strana požiadala ústami svojho podpredsedu Rafaela Rafaja vládu SR, aby sme dostali podstatne viac informácií," pripomenul Slota. "Zo strany životného prostredia, ministerstva obrany a vnútra by sme mali mať podstatne vyčerpávajúcejšie informácie," podčiarkol.
Slota zhrnul aj stanovisko SNS k obmedzovaniu poslaneckej imunity. Dodal, že trestnoprávna imunita reálne neexistuje v tom zmysle, že by sa niekto v prípade spáchania trestného činu mohol vyhnúť trestu. Čo sa týka priestupkovej imunity, SNS podporu jej zrušenia podmieňuje komplexnosťou novely, ktorá by mala vziať priestupkovú imunitu všetkým ústavným činiteľom, nielen poslancom. "SNS sa na tento nafúkaný problém pozerá triezvo a pragmaticky," povedal Slota s tým, že ak by novela mala diskriminovať len poslancov, SNS ju nepodporí.
"Imunita je téma, ktorá je zbytočne nafukovaná. Pár individuálnych poslancov si z tejto témy spravilo politický fetiš. Poslanecká imunita bol inštitút, ktorý bol súčasťou každej formy demokracie," doplnil Slotu novozvolený prvý podpredseda SNS Andrej Danko. Dodal, že zmyslom imunity je zabrániť možným zlyhaniam výkonnej moci.
Slota kritizoval vypustenie sankcií zo zákona o štátnom jazyku. "Je nepochopiteľné, prečo je zákon zákonom, ak sa nebude pokutovať. Ak nebudú sankcie, nebude žiadna vymožiteľnosť práva," povedal. Podpredseda SNS Rafael Rafaj prirovnal novelizovaný zákon k mumifikovanej mŕtvole, ktorá navonok pripomína človeka, vnútornosti sú však z nej vybrané. "Keď som sa na to podrobne pozrel, zákon vyzerá, ako by ste doň hodili granát," dodal. Zo zákona podľa neho vypadli okrem väčšiny sankcií aj takmer všetky povinnosti. "Vypadli povinné osoby, neviem teda, pre koho je ten zákon," poznamenal. "Prednostné poradie štátneho jazyka na pamätníkoch už nie je. Vypadla dokonca aj povinnosť používať štátny jazyk v ozbrojených zložkách," uzavrel Rafaj.
Predseda SNS vyjadril obavy aj zo "zastrašovania" policajtov, ktorí sa snažia riešiť kriminalitu maloletých Rómov. "Úderkami proti vlastným policajtom dosiahneme to, že nebudú zasahovať," vyhlásil s tým, že to hovorí vo všeobecnosti a nie konkrétne na margo prípadu v Košiciach, kde podľa neho možno niektorí policajti nepostupovali adekvátne. "Keď sú chytení nejakí Cigáni v Košiciach, keď to presiahlo mieru, je to problém aj pre SNS. Len sa pýtam, či to nie je umelo nafukovaný problém," povedal s dôvetkom, že kriminalita "maloletých Cigáňov" prekračuje všetky medze. "Páchajú násilie na starých ľuďoch, ktorých v niektorých prípadoch vraždia," povedal.
Slota vyjadril tiež nespokojnosť so spôsobom, akým médiá informujú o stave v súdnictve. Podľa neho totiž podporujú zasahovanie výkonnej moci do súdnej moci, čo je však v rozpore s princípmi demokracie. "SNS bude iniciovať, aby pán predseda Najvyššieho súdu a Súdnej rady Štefan Harabin mohol vystúpiť v parlamente a nie len ten Einstein v sukni," vyhlásil na margo ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (SDKÚ-DS).

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok