Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Najlepšie zarába generálny riaditeľ. Základný priemerný plat tu predstavuje viac ako 5-tisíc eur.
Najlepšie zarába generálny riaditeľ. Základný priemerný plat tu predstavuje viac ako 5-tisíc eur.
09.02.2021 09:56 Domov
Až polovica zamestancnov dostala minulý rok za mesiac menej, ako 830€
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.02.2021 09:56 Domov

Až polovica zamestancnov dostala minulý rok za mesiac menej, ako 830€BRATISLAVA - Až polovica zamestnancov dostáva mesačne výplatu menej ako 830€ v čistom.


Zistenie vyplýva z analýzy webu platy.sk za minulý rok. Portál patrí pod spoločnosť Profesia. Slovenský platový medián vlani predstavoval 1081 eur v hrubom. Ide o hodnotu, pri ktorej polovica ľudí zarába menej a polovica, naopak, viac.

 

Podľa tejto analýzy je na slovensku každý desiaty Slovák so základným platom nižším ako 714 eur brutto, čo bolo v roku 2020 572 eur čistého príjmu. "Bratislavský kraj vyzerá v porovnaní so zostatkom Slovenska ako iná krajina. Iba polovica zamestnancov v hlavnom meste a okolí má základnú mzdu pod 1 500 eur," uvázda portál v tlačovej správe.V ostatných regiónoch na Slovensku sú platové pomery výrazne nižšie. Po bratislavskom regióne nasledujú v mzdovom rebríčku Trnavský a Košický kraj.

 

 

Najväčšie regionálne rozdiely vidieť medzi bratislavským a prešovským regiónom. V Bratislavskom kraji má základnú mzdu do 800 eur v hrubom iba zhruba šesť percent zamestnancov. V Prešovskom kraji je to až tretina všetkých zamestnancov. Veľké rozdiely vidieť aj pri najlepšie platených pracovníkoch. Plat nad 2 300 eur má v bratislavskom regióne viac ako 16 percent ľudí. V Prešovskom kraji ide o necelé dve percentá zamestnancov.


Analýza portálu Platy.sk pozrela tiež na to, na akých pozíciách sa v roku 2020 zarábalo v priemere najlepšie a najhoršie. Na spodku rebríčka profesií podľa mzdového ohodnotenia nájdeme upratovačku, pomocnú silu do kuchyne, zberačov, krajčírov, šičky, chyžné či vrátnikov.

 

 

Na vrchole rebríčka pozícií podľa platov sa nachádzajú najmä pozície vo vrcholovom manažmente. Najlepšie zarába generálny riaditeľ. Základný priemerný plat tu predstavuje viac ako 5-tisíc eur. Ďalej je to regionálny či country director, riaditeľ IT, development director či riaditeľ logistiky.

 

 

Platové rozpätie zamestnancov pracujúcich v krajine Slovenská republika je štandardne v rozmedzí od 778,00 EUR (nízke mzdy) do 2 323,00 EUR (vysoké platy, skutočné platy môžu byť ešte vyššie)reklama


Zdroj: SITA/Netky Miloš Cíbik

Foto:  Bratislava - Hlavné mesto InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok