Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. mar. 2021Radoslav
BratislavaBratislava -1°
Biblia
TV program
Moje Netky
03.08.2020 16:55 Zahraničie
Banky chcú získať právo na odpísanie prostriedkov z nečinných účtov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.08.2020 16:55 Zahraničie

Banky chcú získať právo na odpísanie prostriedkov z nečinných účtovMOSKVA. Ruské banky chcú získať právo na odpísanie provízií a splátok úverov z účtov klientov, ktorých údaje nebolo možné aktualizovať, a v prípade, že sa nedostanú do kontaktu. Zodpovedajúcu iniciatívu pripravila Absolut Bank a podporili ju RSHB, PSB, UniCredit, Rosbank a Zenit.


Ako je uvedené, bankové štruktúry chcú získať právo na odpísanie finančných prostriedkov na vedenie účtu alebo v prospech pôžičky v prípadoch, keď klient zmenil identifikačné údaje, napríklad cestovný pas, pritom sa ho nedá kontaktovať s cieľom poskytnutia aktualizovanej informácie.

 

Poznamenáva sa, že táto iniciatíva sa považuje výlučne za súčasť regulačnej gilotíny centrálnej banky, ktorá predstavuje mechanizmus na zlepšenie súčasného regulačného rámca na reguláciu finančného trhu.

 

Podľa autorov iniciatívy toto ustanovenie umožní klientom vyhnúť sa pokutám a sankciám, ak neinformovali včas o zmene pasu, a bankám – zabrániť podvodom „spiacich účtov“.

 

„Tieto zmeny umožnia úverovej organizácii prijímať peniaze za už poskytnuté služby – vedenie účtu a vydanie úveru. Klient nebude mať dlh a nebudú mu účtované pokuty,“ v materiáli je uvedené stanovisko UniCredit Bank, ktorá túto iniciatívu podporila.

 

Ostatné banky poznamenali, že „týmto spôsobom bude možné bojovať proti podvodníkom, ktorí používajú spiace účty na pochybné transakcie a zmeny nepredstavujú riziko prania špinavých peňazí“

 

Pripomeňme, že podľa zákona proti praniu špinavých peňazí musia finančné a úverové inštitúcie každoročne aktualizovať informácie o zákazníkoch a nestrácať ich relevantnosť v čase operácie.

 

Zdroj: https://rg.ru/2020/07/31/banki-hotiat-poluchit-pravo-spisyvat-sredstva-so-spiashchih-schetov.html

 reklama


Zdroj: N.R. netky.sk rg.ru

Foto:  RG.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok