Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. aug. 2020Darina
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
25.10.2010 11:56 Zaujímavosti
Bezpečnosť v údržbe je prioritou Týždňa bezpečnosti pri práci
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.10.2010 11:56 Zaujímavosti

Bezpečnosť v údržbe je prioritou Týždňa bezpečnosti pri práci
Prioritou tohtoročného Európskeho týždňa pre bezpečnosť a ochranu zdravia je bezpečnosť v údržbe. Ako pre TASR uviedla generálna riaditeľka Národného inšpektorátu práce (NIP) Jana Popovičová, v rámci tejto akcie sa vo viac než 30 krajinách uskutočnia stovky konferencií, výstav i odborných školení. Na Slovensku ich organizuje NIP v spolupráci s Európskou agentúrou pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (EU-OSHA).
"NIP má v tejto činnosti široký záber, od kontrol na cestách, cez bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (BOZP), pracovnoprávne vzťahy, kontrolu kolektívnych zmlúv, či trhový dohľad," povedala Popovičová. Pripomenula, že 43. kalendárny týždeň je každý rok týždňom bezpečnosti a realizuje sa projekt Dobrá prax. "Cieľom je zvýšiť BOZP, minimalizovať pracovné úrazy a zvýšiť povedomie o BOZP," dodala.
Podľa materiálov EU-OSHA nie je zameranie sa na bezpečnosť v údržbe náhodné. "Pracovníci údržby sú najviac náchylní na choroby a zdravotné ťažkosti súvisiace s prácou," uviedol riaditeľ EU-OSHA Jukka Takala. Podľa neho až 20 percent úrazov na pracoviskách súvisí s údržbou, preto je práve táto téma súčasťou kampane Zdravé pracoviská.
Agentúra EU-OSHA sídli v španielskom Bilbau a má za cieľ zlepšiť život ľudí v práci tým, že podporuje tok technických, odborných a ekonomických informácií medzi všetkými zúčastnenými stranami v oblasti problematiky BOZP. Slovensko tu má zastúpenie prostredníctvom NIP.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok