Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. jan. 2021Drahomíra
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná fotografia zobrazujúca logo NATO.
Ilustračná fotografia zobrazujúca logo NATO.
03.12.2020 12:44 Zahraničie
Bieloruský prezident je znepokojený nárastom vojenskej prítomnosti NATO na hraniciach
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.12.2020 12:44 Zahraničie

Bieloruský prezident je znepokojený nárastom vojenskej prítomnosti NATO na hraniciachMINSK - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko uviedol, že je vážne znepokojený nárastom vojenskej prítomnosti USA a NATO v blízkosti západných hraníc Organizácie Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti (CSTO).


„Vážne znepokojenie vyvoláva nárast vojenskej prítomnosti USA a NATO v blízkosti západných hraníc CSTO,“ uviedol Lukašenko počas online-samitu organizácie.

 

 

Bieloruský prezident vysvetlil, že v prvom rade sa hovorí o rozmiestnení ďalšieho amerického kontingentu v Poľsku a jeho plánoch na vytvorenie nových objektov vojenskej infraštruktúry.

„Jasne vidíme nárast systémových vojenských opatrení na území tejto krajiny a v pobaltských štátoch," prezradil Lukašenko.

 

Podľa jeho slov cieľom tejto vojenskej činnosti sú súčasne nielen národné záujmy Bieloruska. „V tejto súvislosti by sa mali brať do úvahy aj vyhlásenia NATO o vývoji novej strategickej koncepcie. Myslím si, že už je každému jasné, proti komu a proti čomu bude smerovať," doplnil bieloruský prezident.

 

Počas svojho prejavu osobitnú pozornosť upriamil na „doteraz bezprecedentné propagovanie a zavedenie všetkých druhov sankcií“. „Tieto medzinárodnoprávne opatrenia, ktoré by sa mali uplatňovať vo výnimočných prípadoch a iba na vyriešenie najdôležitejších otázok zaistenia mieru a bezpečnosti, sa stali bežnou praxou," zdôraznil bieloruský vodca.

 

 

Podľa neho aj pandémia koronavírusu COVID-19 nielenže skomplikovala problémy medzinárodnej spolupráce, ale tiež vyvolala prehĺbenie sociálnych konfliktov. Ako upresnil Lukašenko, hovoríme o bezprecedentných nepokojoch na celom svete.

 

Do Organizácie Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti (CSTO) patria Arménsko, Bielorusko, Kazachstan, Kirgizsko, Rusko a Tadžikistan.

 

 reklama


Zdroj: N.R Netky.sk RIA.ru

Foto:  Unsplash/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok