Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. jan. 2022Dalibor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
29.09.2020 12:21 Zaujímavosti
Boh radí, ako treba reagovať na všadeprítomné zlo
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
29.09.2020 12:21 Zaujímavosti

Boh radí, ako treba reagovať na všadeprítomné zlo



Nedá sa nevšímať si neustále sa zhoršujúcu situáciu vo svete. Tá, prirodzene, nezahŕňa len nečakane vzniknutú pandémiu, obsahuje ďaleko viac.


To aj ono
Je to chudoba, alarmujúca a neopísateľne krutá. Berie život, pripravuje deti o šťastie, ktoré by v rannom období malo byť neodmysliteľné a hádže do takého stavu beznádeje, až sa zdá, že liek na jej utíšenie nie je.


Je to smrť, ktorá zaútočí zo sekundy na sekundu. Človek bol zdravý, mal plán do budúcnosti, dohadoval si stretnutia a každé ráno sa budil s úsmevom alebo aspoň s chuťou zistiť, čo nasledujúcich 24 hodín prinesie. A odrazu je to preč, oznámi sa krutá diagnóza, čas sa kráti a aj obyčajné posedenie v kaviarni je znemožnené pre nedobrý fyzický stav.

 


Je to nenávisť, ktorá je horšia ako jed. Pre ňu je niekto ochotný vraždiť, ukončiť niečiu púť a zničiť ľudí na trosky. Je to nespravodlivosť, ktorá zabíja vieru. Ten, čo robí zle, sa má dobre a ten, čo sa snaží o čo najväčšie dobro, stretáva odmietnutie a neférovosť. Korupcia, závislosti, to aj ono. Je to zlo.

 

Rada
Reakcia, ktorá vyplýva z ľudskej podstaty, je jednoduchá a jasná. Na zlo sa odpovedá zlom, hnev sa odplatí ešte väčším hnevom, zatrpknutosťou a horkosťou. Než sa človek nazdá, je iba schránkou chodiacou po zemi, bezcieľnou bytosťou bez sna a so spálenou túžbou niečo zlepšiť.

 

Prečítajte si viac: Neuveriteľná reakcia po tom, ako mu do domu hodili bombu!


Boh, naopak, nikdy nepremýšľa ako jeho stvorenie. On radí niečo, čo je absolútne nelogické, vzpierajúce sa povahe a realite. Napriek tomu do toho pozýva a ochotne ponúka spoluúčasť a spoluprácu. A to je jediná záchrana, pretože, úprimne napísané, bez zásahu Boha, by to bol výstrel do tmy.


Biblia hovorí, že...
V Biblii sa nachádza verš, ktorý priamo súvisí s problematikou zla. „Premáhajte zlo dobrom." Znie to poeticky a nadnesene. Ako sa to však prenesie do praxe? Snáď bude pre čitateľa užitočné spomenúť niekoľko tipov.

 


Pozeraj správy
Niekto odmieta sledovať aktuálne dianie, pretože je to priveľmi deprimujúce. Boh ale nevraví, aby sa človek vyhýbal pravde. Víťazstvo totiž nie je zámerne si zatvoriť oči a zapchať uši, to je naopak, prehra.

 

Vyhrá ten, čo vidí, a i napriek tomu verí. Je dobré pozerať či čítať správy a potom sa za všetko nedobré modliť.

 

Mohlo by ťa zaujímať: Dojemné stretnutie syna s otcom, takto sa stretli prvý raz


Služba druhým
Čím viac ublíženia sa niekomu dostáva, tým väčšia je tendencia unikať pred akýmkoľvek vzťahom. Keď sa tak jedná, znamená to, že zlo zasadilo konečný úder. Navrhujem, aby sa robilo opačne. Niekto zraní? Nech sa postaví a poteší iného.


Ver a uvidíš
„Ver a uvidíš slávu Božiu," povedal Ježiš. Uver, že Boh je väčší než krutosť a že jeho dobrota je mocnejšia než zloba. Uver, že sa dá žiť čisto a že sa oplatí milovať tak, akoby srdce nikdy nepoznalo odmietnutie. Dúfaj a uvidíš, že Boh odmeňuje. Áno, zlo sa dá premôcť.



reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok