Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. júl. 2020Amália
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
22.10.2010 12:06 Kultúra
Bohoslovci z Bratislavy uvedú ďalšie predstavenie divadelnej hry Hnus
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.10.2010 12:06 Kultúra

Bohoslovci z Bratislavy uvedú ďalšie predstavenie divadelnej hry Hnus
Bohoslovci z Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda (KSCM) v Bratislave pripravili ďalšiu reprízu predstavenia divadelnej hry s názvom Hnus. Uskutoční sa 27. októbra o 19.00 h v divadle pod kostolom sv. Vincenta de Paul v Bratislave-Ružinove. Je to evanjelizačné predstavenie hry na motívy existencionalistu J.P.Sartra v podaní študentov Rímskokatolíckej Cyrilo-metodskej bohosloveckej fakulty (RKCMBF) Univerzity Komenského (UK) v Bratislave.
      Autorom a režisérom predstavenia je Radovan Rajčák, bohoslovec 4. ročníka RKCMBF UK. Hra sa snaží poukázať na to, že existencia žiadneho človeka nie je bezvýznamná. Kladie dôraz na význam obety, daru života a lásky.
      Premiéra hry Hnus sa uskutočnila 12. októbra tohto roku v  koncertnej sieni Klarisky ako súčasť Bratislavských misií (10.- 24. októbra 2010). Pre veľký záujem divákov, ktorí z kapacitných dôvodov nedostali miesto, tvorcovia hry ešte v ten istý večer uviedli reprízu predstavenia.
      Seminaristi z KSCM v Bratislave sa vo voľnom čase venujú rôznym duchovným, kultúrnym či športovým aktivitám. Uskutočňujú napríklad pastoráciu nepočujúcich a väzňov, zúčastňujú sa na nedeľňajších latinských omšiach. Pôsobí tam spevácky zbor Schola cantorum. Študenti sú už tradične darcami krvi, organizujú športové turnaje, venujú sa najmä ping-pongu a futbalu, zúčastňujú sa na cyklistických túrach.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok