Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. apr. 2021Ervín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
22.02.2021 07:37 Zaujímavosti
Bohu nie je ľahostajná ani jedna jediná slza
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.02.2021 07:37 Zaujímavosti

Bohu nie je ľahostajná ani jedna jediná slzaZrejme neexistuje človek, ktorému by neznepríjemnila bolesť aspoň maličkú časť života.


Nie, nemám na mysli utrpenie spôsobené fyzickou chorobou, hoci ani to nie je nepochybne príjemné, a ak trvá pridlho, znižuje kvalitu vymeraného času.

Reč je o bolesti, ktorá vychádza z duše a ktorej prejavom sú slzy, smutný alebo aj žiadny úsmev a nechuť posúvať sa vpred.

 

Hojí sa ťažko
Človek by si vedel vymyslieť všelijaké kritériá, na základe ktorých by určoval, čia ťažoba je väčšia a čí srdcabôľ je neznesiteľnejší. Pravdou však je, že boľavá duša sa hojí ťažko a to bez ohľadu na to, či ju zapríčinila maličkosť alebo problém veľký ako hora.
Stačí jedna zrada a srdce krváca.
Jedno klamstvo a oklamaný pociťuje osamelosť.
V takom období je najlepší liek vedieť, že niekomu to nie je ľahostajné.

 


Vdova
Kedysi žila istá vdova. Už ani tak to nemala ľahké, veď jej chýbal manžel a určite nebola ani najbohatšia. Ostatní k nej prechovávali súcit, ale ten ju v noci nezahrial, ani jej neposkytol útechu vtedy, keď ju najviac potrebovala.
Ako keby toho beztak nemala dosť, priplietla sa aj najväčšia tragédia, akú rodič môže zažiť. Zomrel jej syn, jej jediné dieťa.
Dá sa s niečím takým vyrovnať?

 


Plač
Vdova teda šla chlapca pochovať, kráčala v sprievode a hlasno plakala. Nič nezveličovala, jej žiaľ bol naozaj veľký a neprehliadnuteľný.


Prechádzal tadiaľ aj Ježiš a všimol si ju. Nech mal namierené kamkoľvek, zastavil sa a pozoroval. Vdova o ňom určite počula, ale v smútení si ho vôbec nevšímala. O nič nežiadala, nič nechcela. Nemodlila sa a ani nijako inak sa neprela s osudom. Smrť vnímala ako niečo konečné, čo sa nedá zvrátiť.

 


Ježiš bez vyzvania podišiel bližšie a urobil niečo, čo nikto neočakával. Sprievod prinútil zastaviť sa a dotkol sa mŕtveho tela. Trúchliacej matke povedal, aby neplakala a učinil nevídaný zázrak. Chlapec ožil, postavil sa a mohol chodiť. Žena nemusela viac roniť slzy, jej syn sa k nej vrátil živý a zdravý.


Čím si vdova získala Ježišovu priazeň? Ničím. Jednoducho len plakala, mala zlomené srdce a jemu to nebolo ľahostajné.
Rovnaký postoj má ku každému, neprehliadne ani jednu jedinú slzu.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok