Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. júl. 2022Patrik
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Igor Matovič
Igor Matovič
01.05.2021 16:26 Domov
Bojovník Sebastiánko odletel na operáciu do Bostonu vládnym špeciálom. Odprevadil ho Igor Matovič
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.05.2021 16:26 Domov

Bojovník Sebastiánko odletel na operáciu do Bostonu vládnym špeciálom. Odprevadil ho Igor MatovičStatočný bojovník Sebastiánko včera odletel vládnym špeciálom do Bostonu na dôležitú operáciu, ktorá mu zachráni život. Odprevadil ho Igor Matovič.


Príbeh tohto statočného chlapčeka bol odvysielaný v relácii V siedmom nebi. Sebastián sa narodil predčasne. Jeho pľúca neboli vyvinuté, a preto bol hneď po narodení resuscitovaný a napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Doma strávil len 3 týždne. Prišla prvá zástava dýchania a prvá resuscitácia. Nasledoval kolotoč vyšetrení. Zástavy dýchania boli častejšie a náročnejšie. S postupom času Sebastiánkovi pribúdali diagnózy aj operácie. Skončil s tracheostomiou na umelej pľúcnej ventilácií. Začalo sa mu zastavovať srdiečko. Museli mu voperovať kardiostimulátor.

 

 

V Bostone Sebastiánkovi dokážu pomôcť. Vykonávajú sa tam operácie s názvom Tracheopexia. Dokážu upevniť zmäknuté a deformované chrupky na priedušnici  podľa stavu o okolité orgány alebo stavce chrbtice.Na záchranu tohto slniečka bolo potrebné vyzbierať 800 000 eur. Podarilo sa to. Sebastián Janitor včera odletel vládnym Airbusom A319  z Bratislavy do amerického Bostonu  so svojou rodinou. V USA absolvuje operáciu vďaka verejnej zbierke. Let zabezpečil Letecký útvar MV SR na podnet štátu. Sebinka bol na letisku BTS odprevadiť pred náročnou operáciou aj vicepremiér Igor Matovič.

 

Prečítajte si: Igor Matovič má vo svojej rodinke nový prírastok

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová/ Facebook

Foto:  Facebook/ SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok