Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Chybné zaslanie sms-ky ju priviedlo až k Bohu.
Chybné zaslanie sms-ky ju priviedlo až k Bohu.
02.12.2019 07:04 Zaujímavosti
Boli pred smrťou, ale Boh ich zachránil
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.12.2019 07:04 Zaujímavosti

Boli pred smrťou, ale Boh ich zachránilNikdy nie je neskoro požiadať Boha o pomoc. Dokonca ani pod hrozbou smrti.


Padnúť na dno a potom zasa vstať. Utŕžiť rany, vyváľať sa v sebaľútosti a potom opäť kráčať so zdaním, že je všetko v poriadku. To je nekonečný príbeh života. Je to stereotyp, ktorý tu bol, je a zasa raz príde. Ale čo ak sa sila vyčerpá natoľko, že sa dostane na úplné dno a jej ruky sú bezvládne do takej miery, že viac nedočiahne na ďalšiu zásobu, ktorá by aspoň čiastočne oklamala čas?

 


V takom prípade má človek iba dve možnosti. Ľahšie východisko vedie na koniec, kým to ťažšie na začiatok. Jedno je beznádej, druhé nádej. Pri prvom sa telo nehýbe, rozum nekričí a srdce sa nebúri. Ale pri druhom je potrebné vykopať studňu na púšti, nazbierať všetku múdrosť sveta a vykričať si hrdlo do zbláznenia.

 

Je mi to ľúto

Jeden muž sa vrátil domov z práce. Navečeral sa, strávil chvíľu-dve s deťmi a vyložil si nohy na gauč. Tešil sa, že z mysle vyplaví nadbytočné myšlienky a oddýchne si. Vtom mu ale pípla esemeska.

"Je mi to ľúto, ale ja už končím," písalo sa v nej.


Číslo bolo neznáme, bolo teda zjavné, že odosielateľ správy sa v chvate pomýlil, a tak kontaktoval nesprávneho adresáta.

 


Mužovi však obsah esemesky nebol ľahostajný, čítal v ňom zúfalstvo a obával sa najhoršieho.
"Zrejme ide o omyl, ale aj tak ma zaujíma, čo sa vám stalo," odpísal.


Začala sa celovečerná esemesková komunikácia, v rámci ktorej sa mu predstavila cudzia žena. Minulosť ju poznačila a ešte väčšmi sa jej zaryl pod kožu nefungujúci vzťah s partnerom. Chystala sa vzdať.


Muž jej napísal o Bohu. Vravel jej, že ju tak miloval, že poslal na zem svojho syna, aby jej boli odpustené hriechy a zahojené všetky bôle. Trvalo to nejaký čas, ale žena uverila, nevzdala sa a s chuťou sa zahryzla do života. Spoznala svoju hodnotu a dokonca sa neskôr prihlásila na štúdium teológie.

 

 

Pomôž nám
Daniel bol zhruba dvadsať rokov alkoholik. O Bohu síce vedel, aj by s ním rád prehĺbil vzťah, ale vždy nad ním zvíťazila láska k alkoholu. Raz ráno sa viezol v aute, posádku tvorilo päť ľudí. Šoféroval jeho syn, Daniel aj s kolegami na zadných sedadlách popíjali. Nanešťastie, syn nezastavil na stopke a do auta prudko narazil kamión.


"Vtedy som z plných pľúc zavolal na Ježiša, nech nám pomôže." A on im pomohol. Auto síce nebolo ďalej použiteľné, ale pasažieri vyviazli bez jediného škrabanca. A Daniel prestal s pitím alkoholu.

 

 

Z neba pršala smrť
V istej dedine žil muž, ktorý miloval Boha. Susedia a niektorí známi sa mu vysmievali, považovali vieru za číry nezmysel. Svet vtedy rozdelila druhá svetová vojna a všade zúrila nenávisť, ktorú podnecoval Adolf Hitler. Z neba znenazdajky začala padať smrť, bomby útočili bez ohľadu na to, kto im stál v ceste. Tu sa dedinčania rozbehli k domu veriaceho muža a uchýlili sa u neho.

 

"Musíme zostať u vás. Vieme, že tu sa nám nič nestane. S vami je totiž Boh." A mali pravdu.reklama


Zdroj: netky Michaela Mihoková

Foto:  Pixabay, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok