Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. mar. 2021Anežka
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
05.09.2016 13:11 Ekonomika
Bratislava vyhlásila nový tender na opravy komunikácií, predpokladaná cena prác je 28,8 miliona eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.09.2016 13:11 Ekonomika

Bratislava vyhlásila nový tender na opravy komunikácií, predpokladaná cena prác je 28,8 miliona eurBRATISLAVA - Hlavné mesto SR Bratislava vyhlásilo novú verejnú súťaž na komplexné zabezpečenie udržateľnosti kvality komunikácií. Predpokladaná cena prác plánovaných na štyri roky je 24 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 28,8 mil. eur vrátane dane. Lehota na predkladanie ponúk je 3. novembra, dodávateľ má vzísť z elektronickej aukcie. Tender na rozdiel od pôvodného nie je rozdelený na časti.


"Predmetom zákazky je realizácia projektu komplexného zabezpečenia plošných opráv povrchu vozoviek, chodníkov a miestnych komunikácií I. a II. triedy, povrchov zastávok mestskej hromadnej dopravy, údržby prieťahov štátnych ciest na území hlavného mesta, ktoré sú v zodpovednosti a kompetencii hlavného mesta SR Bratislavy," oznámilo mesto. Ide o opravy povrchov pozemných komunikácií v hlavnom meste v celkovej dĺžke takmer 295 kilometrov a o výmere 745 116 štvorcových metrov.


Bratislava vyhlásila predošlú verejnú súťaž na komplexné zabezpečenie udržateľnosti kvality komunikácií na území mesta v júni tohto roku. Predpokladaná cena aj trvanie zákazky boli rovnaké ako v novom tendri. Zákazka bola vtedy rozdelená na dve časti - na opravy komunikácií za odhadované náklady za 14,84 mil. eur a na štandardnú a rutinnú údržbu komunikácií za 9,16 mil. eur bez dane.


Mesto túto súťaž zrušilo v júli, nakoľko sa v priebehu postupu verejného obstarávania zmenili okolnosti, za ktorých bolo vyhlásené. Dôvodom bola podľa mesta významná zmena rozsahu jednotlivých častí zadávanej zákazky po vyhlásení tohto verejného obstarávania, ktorá by mohla spôsobiť nezodpovedajúce ocenenie ponúk uchádzačov, čo by mohlo mať za následok nemožnosť plnenia zmluvy/zmlúv, resp. nehospodárnosť použitia verejných zdrojov.


 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok