Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. máj. 2020Iveta
BratislavaBratislava 18°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračná foto
Ilustračná foto
01.06.2017 11:44 Domov
Bratislava získala turistického oskara - Zlaté jablko
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.06.2017 11:44 Domov

Bratislava získala turistického oskara - Zlaté jablkoBRATISLAVA - Naše hlavné mesto sa môže pýšiť Zlatým jablkom. Ocenenie Golden Apple, považované za Oskara v oblasti turizmu, jej v kategórii destinácia udelila Medzinárodná federácia novinárov a publicistov píšucich o cestovnom ruchu (F.I.J.E.T.).


"Táto cena sa udeľuje pre destináciu, ktorá predstavuje križovatku dejín, kultúry a zážitkov,“ vysvetlila na dnešnom slávnostnom odovzdávaní ocenenia prezidentka F.I.J.E.T. Slovakia Ľudmila Novacká. Ako dodala, Bratislava sa dnes zaradila k približne štyridsiatke miest, ktoré už toto prestížne ocenenie od roku 1970 získali. V nedávnej minulosti to boli napríklad Moskva, Ľubľana, Rovinj, Krakov či Antverpy.

 

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek je presvedčený, že pre rozvoj turizmu v hlavnom meste to bude ďalší dôležitý impulz. "Bratislava sa dostáva na svetovú mapu turistických trendov,“ zdôraznil.

 

Peter Ďurček, štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby, v gescii, ktorého je aj sekcia cestovného ruchu, upozornil, že Bratislava je vôbec prvým slovenským sídlom, ktoré Zlaté jablko získalo. "Bratislava prináša zdravé vodcovstvo v oblasti cestovného ruchu pre našu krajinu a verím, že aj ďalšie regióny Slovenska sa budú jej príkladom inšpirovať," povedal Ďurček.

 

Viceprimátorka hlavného mesta Ľudmila Farkašovská sa domnieva, že ocenenie je i odrazom narastajúceho záujmu turistov o Bratislavu. Pripomenula, že počet návštevníkov každým rokom stúpa, pričom po priblížení sa k hranici milióna návštevníkov v roku 2015 prišlo do Bratislavy v roku 2016 viac ako 1.200.000 ľudí z celého sveta. "Tieto úžasné čísla hovoria aj o tom, že Bratislava je Little Big City – Malé veľké mesto, ktoré na malej ploche vie veľmi veľa ponúknuť, od histórie a kultúry až po krásnu prírodu, adrenalínové zážitky i veľké spoločenské podujatia," povedala Farkašovská s tým, že ocenenie vníma aj ako prejav uznania všetkým, ktorí v oblasti turizmu v Bratislave pôsobia.

 

Na dnešnom slávnostnom udelení ocenenia sa zúčastnili aj novinári viacerých európskych médií, napríklad z Francúzska, Belgicka, Španielska, Chorvátska či Turecka, ktorí budú môcť počas nasledujúcich troch dní bližšie spoznať hlavné mesto SR i jeho okolie. "Veríme, že tento pobyt prispeje k ďalšej pozitívnej propagácii Bratislavy v zahraničí," uviedla predsedníčka predstavenstva Bratislavskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Tourist Board (BTB) Alžbeta Melicharová.

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok