Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. jún. 2020Xénia
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Most SNP prejde počas leta veľkou úpravou
Most SNP prejde počas leta veľkou úpravou
28.06.2017 14:43 Domov
Bratislavčania obrňte sa trpezlivosťou! Most SNP sa bude počas prázdnin rekonštruovať
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.06.2017 14:43 Domov

Bratislavčania obrňte sa trpezlivosťou! Most SNP sa bude počas prázdnin rekonštruovaťBRATISLAVA – Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal dnes verejnosti predstavil komplexný plán na opravu dôležitého dopravného uzla, mosta SNP. Bratislavčanov čakajú počas leta dopravné obmedzenia.


Primátor Bratislavy uistil občanov, že dopravný kolaps počas úprav nehrozí. Práce sú naplánované na 3. júla, pričom náklady na obnovu sú plne hradené z vlastných zdrojov mesta.

 

"K určitému zdržaniu príde, s tým treba počítať. Dopravný kolaps však nehrozí. Urobíme to cez prázdniny, kedy je intenzita dopravy omnoho nižšia ako počas normálnych mesiacov. V špičke medzi 8.00 až 9.00 hod. prejde štyritisíc áut, počas prázdnin to bude výrazne menej," informoval Nesrovnal.

 

"V júli sa budú opravovať vonkajšie časti vozovky, v auguste vnútorné časti. Doprava bude možná, aj keď bude prebiehať v obmedzenom režime," dodal primátor. 

 

Hlavným dôvodom prečo treba most opraviť je dezolátny stav vozovky ako sú vyjazdené koľaje, deformácie asfaltových vrstiev v strede jazdných pruhov či plošný rozpad vozovky na viacerých miestach. Letné obdobie bolo vybrané úmyselne, keďže je počas prázdnin menšia frekvencia dopravy. Na moste sa bude pracovať nepretržite, aj počas víkendov, aby sa obdobie rekonštrukcie skrátilo.

 

"Prípravu rekonštrukcie sme koordinovali s Krajským dopravným inšpektorátom (KDI), správcom cestnej siete i Dopravným podnikom Bratislava (DPB) tak, aby celkový dosah bol čo najmiernejší," uviedol riaditeľ Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy Martin Maruška.

 

"Oproti regulárnemu letnému grafikonu neredukujeme počet spojov, všetkých desať liniek prechádzajúcich cez Most SNP bude premávať," uviedol generálny riaditeľ dopravcu Milan Urban.

 

Tohtoročná reparácia jazdných pruhov na moste patrí k druhej etape rekonštrukcie, pričom v prvej etape došlo k úprave priestoru pod samotným mostom a revitalizácia jeho okolia.

 

Mesto chce vykonať aj komplexnú diagnostiku celého mosta, chce sa pustiť aj do opravy lávok. "Radi by sme to zadefinovali do rozpočtu na budúci rok," uviedol riaditeľ bratislavského magistrátu.reklama


Zdroj: netky KZ

Foto:  Tasr, SitaNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok