Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. máj. 2020Iveta
BratislavaBratislava 18°
Biblia
TV program
Moje Netky
BC Apollo - koláž
BC Apollo - koláž
15.12.2017 14:08 Domov
Bratislavské biznis centrum Apollo 1 začnú búrať v marci 2018
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.12.2017 14:08 Domov

Bratislavské biznis centrum Apollo 1 začnú búrať v marci 2018BRATISLAVA – Biznis centrum Apollo 1 na Prievozskej ulici v Bratislave, ktorému hrozilo zrútenie, chcú začať búrať v marci a má to trvať rok. Potom tam postavia podobné centrum.


Pripomeňme si: V roku 2015 zistil majiteľ Biznis centra Apollo 1 problémy so statikou objektu, ktoré boli také závažné, že budovu bolo potrebné uzatvoriť a prestať užívať. Medializované informácie v tom čase hovorili o preťažení budovy na viacerých miestach o 50 percent, na jednom mieste až o 250 percent. Vlastník centra pôvodne uvažoval, že po realizácii potrebných stavebno-technických opatrení obnoví jeho prevádzku začiatkom roka 2016. Vyplýva to zo zverejneného zámeru, ktorý je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

 

Následné statické posudky však preukázali závažné poškodenie statiky objektu a odporučili objekt asanovať. Spoločnosť Smart City Centre ako vlastník budovy ju chce teraz začať búrať v marci 2018. Zároveň chce plynulo naviazať na výstavbu novej budovy. Celkové náklady by sa mali pohybovať na úrovni 3,1 milióna eur. "Sanácia objektu polyfunkčného centra je nevyhnutná z bezpečnostných a ekonomických dôvodov," píše sa v zámere.

 

Asanácia polyfunkčného komplexu Apollo Bussines Center I bude prebiehať v niekoľkých etapách. Najprv sa odpoja a demontujú všetky technické zariadenia budovy. Ďalej sa demontujú všetky nenosné konštrukcie a až následne sa postupne asanuje nosná konštrukcia. Vybúraný materiál sa odvezie na ďalšie využitie, spracovanie či zneškodnenie. V zámere sa uvádza, že pri odstraňovaní stavby nie je vzhľadom na jej súčasný stav a bezprostredné okolie prípustné použitie trhavín.

 

Developerom novej budovy, ktorá ma na pozemku vyrásť, má byť skupina HB Reavis. "Apollo Business Centrum I potrebuje komplexnú zmenu, vzhľadom na statickú chybu projektu. Budova je navyše technologicky opotrebovaná, nový projekt je lepším riešením ako sanácia existujúceho," uviedol v júni 2016 generálny riaditeľ HB Reavis Group Pavel Trenka. V pláne je postaviť v tejto lokalite novú budovu veľkosťou podobnú súčasnej nehnuteľnosti. Jej súčasťou budú kancelárie, maloobchodné aj voľnočasové prevádzky poskytujúce služby miestnej komunite aj rastúcim firmám v Bratislave.reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok