Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
19. sep. 2021Konštantín
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Marco Cavaleri uviedol, že komisia v súčasnosti vyhodnocuje žiadosť spoločnosti Moderna o povolenie používania jej vakcíny proti koronavírusu u detí.
Marco Cavaleri uviedol, že komisia v súčasnosti vyhodnocuje žiadosť spoločnosti Moderna o povolenie používania jej vakcíny proti koronavírusu u detí.
16.07.2021 07:29 Koronavirus
Budúci týždeň by sa malo rozhodnúť o povolení používania vakcíny Moderna u detí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.07.2021 07:29 Koronavirus

Budúci týždeň by sa malo rozhodnúť o povolení používania vakcíny Moderna u detíAMSTERDAM - Rozhodnutie, či odporučiť povolenie používania vakcíny proti koronavírusu od spoločnosti Moderna u detí by malo padnúť koncom budúceho týždňa. Ak by bola schválená, išlo by o vôbec prvú licenciu na použitie vakcíny u detí na celom svete.


Informoval portál apnews.com na základe Európskej liekovej agentúry (EMA). Šéf vakcinačnej stratégie EMA Marco Cavaleri uviedol, že komisia v súčasnosti vyhodnocuje žiadosť spoločnosti Moderna o povolenie používania jej vakcíny proti koronavírusu u detí vo veku 12 - 17 rokov. "Očakávame, že výbor dospeje k záveru do konca budúceho týždňa," povedal.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: Čínski výrobcovia vakcín podpísali dohody s iniciatívou COVAX

Vakcína od Moderny dostala v januári povolenie na používanie v členských štátoch Európskej únie u ľudí nad 18 rokov. Súhlas úradov má aj v ďalších krajinách, vrátane Spojených štátov a Kanady, no zatiaľ toto povolenie nerozšírili na deti.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová minulý týždeň oznámila, že únia už dodala dostatok vakcín na zaočkovanie 70 % dospelej populácie. Mnohé krajiny majú záujem o očkovanie detí, napriek tomu, že im hrozí omnoho nižšie riziko vážnej formy COVID-19. Zdravotnícki experti v tejto súvislosti upozorňujú, že milióny ľudí v rozvojových krajinách, ktorí čelia vysokému riziku ochorenia, nedostali ešte ani jednu dávku vakcíny.

 

Prečítajte si: Ghebreyesus požiadal farmaceutické spoločnosti, aby pri dodávkach vakcín uprednostnili chudobnejšie krajiny

 

V júni riaditeľka WHO Dr. Kate O'Brien uviedla, že očkovanie detí proti COVID-19 „nie je hlavnou prioritou“ vzhľadom na extrémne obmedzené dodávky vakcín na celom svete. Zatiaľ čo boli vo svete podané viac ako 3 miliardy dávok vakcín, v chudobných krajinách to bolo menej ako 2%.reklama


Zdroj: apnews.com/ Netky KP

Foto:  SITA/ UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok