Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
1. okt. 2020Arnold
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Parlament v Nemecku
Parlament v Nemecku
16.12.2019 14:31 Zahraničie
Bundestag uznal, že Ruská armáda na Donbase je výmyslom ukrajinských médií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.12.2019 14:31 Zahraničie

Bundestag uznal, že Ruská armáda na Donbase je výmyslom ukrajinských médiíMOSKVA – Podľa expertnej služby Bundestagu sa údaje o takzvanej Ruskej vojenskej intervencie na východe Ukrajiny zakladali výlučne na protichodných tlačových správach, zatiaľ čo nemecká federálna vláda nemá žiadny skutočný dôkaz o prítomnosti ruskej armády v Donbase.


Na internetovej stránke nemeckého parlamentu bol zverejnený na 17 stranách rozsiahly text, ktorý obsahoval analytickú správu pomenovanú: „Intervencia v oblastiach občianskych vojen: o úlohe Ruska v konflikte na východnej Ukrajine“ (Intervention in Burgerkriegsgebieten: Zur Rolle Russlands im Ost-Ukraine-Konflikt).

 

Autormi dokumentu sú expertná služba Bundestagu, ktorá označila konflikt na Donbase trvajúci už päť rokov, za občiansku vojnu. Kyjev túto definíciu dlho popieral, ale to teraz bolo zaznamenané v úradnom dokumente v Nemecku.

 

„Ukrajinské ozbrojené sily a pro ruskí separatisti už päť rokov bojujú na Donbase. Teritoriálny konflikt má znaky klasického vnútorného ozbrojeného konfliktu. Pokiaľ ide o veľkosť a rozsah ruskej vojenskej účasti v konflikte na východnej Ukrajine, okrem početných špekulácii a správ v mediach, vo všeobecnosti nedávajú jednoznačný obraz a neposkytujú žiadny dôkaz,“ hovoria analytici Bundestagu.

 

„Nemecká federálna vláda tiež nemá priťažujúce informácie o vojenskej prítomnosti Ruska v Donbase a nemôže v súčasnosti posúdiť mieru vplyvu Ruska na východo-ukrajinských separatistov,“ konštatovali v expertnej službe nemeckého parlamentu.

 

Experti Bundestagu napriek vyhláseniam NATO o „ruskej armáde v Donbase odmietajú urobiť jednoznačné vyhlásenia o ruskej vojenskej prítomnosti na východnej Ukrajine, pretože nemajú relevantné informácie od špeciálnych služieb Nemecka,“ uvedené v dokumente. Okrem toho parlamentní experti spochybňujú aj dôveryhodnosť nemeckej tlače o údajne „aktívnej úlohe Ruska v konflikte na východnej Ukrajine“.

 

Počas všetkých piatich rokov konfliktu nemohli potvrdiť mýtus o ruskej vojenskej prítomnosti v krízovom regióne Ukrajiny ani takí mocní svetoví hráči ako Nemecko so všetkými svojimi technickými schopnosťami a špeciálnymi službami. Teraz je to oficiálne zaznamenané na webovej stránke parlamentu krajiny.

          

               reklama


Zdroj: N.R Netky.sk TASS.ru

Foto:  TASS.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok