Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. apr. 2021Jela
BratislavaBratislava 13°
Biblia
TV program
Moje Netky
Vyslúžilcom komunizmu zrejme okrešú dôchodky
Vyslúžilcom komunizmu zrejme okrešú dôchodky
24.02.2021 12:35 Domov
Bývalým komunistickým predstaviteľom odoberú dôchodkové benefity
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.02.2021 12:35 Domov

Bývalým komunistickým predstaviteľom odoberú dôchodkové benefityBRATISLAVA - Vznikne pracovná skupina, ktorá sa zameria na dôchodkové benefity bývalých komunistických predstaviteľov a ich blízkych.


Vláda dnes zriadila pracovnú skupinu pre odobratie nezaslúžených benefitov v oblasti dôchodkového zabezpečenia predstaviteľom komunistického režimu. Túto pracovnú skupinu bude viesť buď minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak, alebo ním poverený zástupca.

 

 

Členov tejto skupiny by mal minister práce ustanoviť do 1. marca. Následne by mal do 30. apríla informovať vládu o záveroch a odporúčaniach pracovnej skupiny.

 Cieľom skupiny je pri odobratí nezaslúžených benefitov odborne posúdiť najvhodnejšiu metódu, vrátane jej konkrétneho legislatívneho prevedenia. Za úlohu majú i pripraviť potrebné odborné podklady, najmä z oblasti dôchodkového zabezpečenia.

 

 

Dôvodom je príprava návrhu zákona o odobratí nezaslúžených benefitov predstaviteľom komunistického režimu. Skupina by mala nájsť aj riešenie v súvislosti s pretrvávajúcimi problémami štátnych orgánov pri plnení povinností podľa zákona o sprístupnení dokumentov o činnosti bezpečnostných zložiek štátu 1939 – 1989 a o založení Ústavu pamäti národa.

Činnosť pracovnej skupiny je zameraná na dôchodkové dávky poberané vrcholovými politickými predstaviteľmi komunistického režimu, príslušníkmi jeho ozbrojených zložiek a funkcionármi inštitúcií zodpovedných za riadenie týchto zložiek

 

 

Zameria sa aj na dôchodkové dávky ich najbližších príbuzných, teda vdov a vdovcov. Ich výška je totiž odvodená od nezaslúžených benefitov, respektíve dôchodkov, zmienených predstaviteľov komunistického režimu.
 

Súvisiaci článok: Poslanci rozhodli, že námestia či ulice nesmú byť pomenované po komunistoch, v parlamente sa strhla vášnivá diskusiareklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Pixabay/ Fb Komunistická strana Slovenska - KSSNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok