Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
09.01.2021 13:36 Domov
Celebrity a bojové umenia ?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.01.2021 13:36 Domov

Celebrity a bojové umenia ?Mnoho celebrít zo slávneho Hollywoodu sa nezúčastňuje len veľkolepých večierkov ale venujú sa aj tréningu svojho tela a duševných vlastností. A nie sú to len akčné hviezdy ako Jason Statham, či Steven Seagal.


Ashton Kutcher

Ashtona Kutchera môžete poznať z rady výborných filmov či seriálov. Od roku 2005 trénuje trénerom Ricardom De La Riva Gordeta (6. Dan) brazílske Jiu-jitsu. V roku 2012 dosiahol čierny pás v tomto umení. Ashton hovorí že Jiu-jitsu mu pomohlo k zdravému životnému štýlu a duševnej rovnováhe. Dokonca mnohokrát navštívil Brazíliu aby si mohol zacvičiť v kolíske Jiu-jitsu.

 

 

 

Chuck Norris

Áno, tento herec na tomto zozname nemôže chýbať. Hviezda akčných filmov ale aj terč mnohých mémov. V mladosti slúžil v letectve USA. V šesťdesiatych rokoch 20. storočia bol vyslaný do Južnej Kórey, kde sa naučil miestne Tang Soo Doo. To ho viedlo k štúdiu Karate, Juda, Taekwonda, Jiu-Jitsu. Zo všetkých spomínaných má čierny pás.  V Taekwonde sa ešte žiadnemu nekórejcovi nepodarilo získať 8. stupeň čierneho pásu. Získal cenu za doživotný prínos Karate a ešte nik nedokázal vyhrať vo full contact Karate toľko ocenení a titulov majstra sveta ako on.  V 21 rokoch vlastnil už 31 škôl bojových umení a  v roku 1990 založil organizáciu KICKSTART KIDS, ktorá pomáha vštepovať hodnoty, zabraňovať šikane a pomáhať chudobným deťom rozvíjať svoje bojové nadanie.

 

 

 

Keanu Reeves

Keanu je známy tým že kaskadéra a náhradníka za seba nevyužíva. Ovláda Wushu, Aikido, Karate, Box na vysokej úrovni.  I preto patrí k prvým voľbám vo väčšine akčných filmov.

 

 

 

 

Jessica Alba

Jessica Alba je nie len jedna z najkrajších  herečiek ale vlastní čierny pás v Taekwonde. Trénovať začala už v detstve a drží sa tréningov aj dnes.

 

 

 

 

 

Tom Hardy

Tom Hardy patrí k najobsadzovanejším hercom v poslednom období. Režiséri sa naňho môžu spoľahnúť v bojových scenách. Tom nevyužíva náhradníka ale svoje akcie si zastane sám. Ovláda Box, Mua Thai a Jiu Jitsu.

 

 

Wiliam Zabka

Charizmatický Johny Lawrence z filmu Karate Kid je v Hollywoode známy tým, že nikdy nevyužíva náhradníka a všetky svoje akčné scény tvorí sám.  Ovláda Tang Soo Doo  a Karate. Že nestratil schopnosti sa môžete presvedčiť v seriály zo sveta Karate Kid s názvom Cobra Kai.

 

 

Peyton List

Len 22 ročná herečka ovláda Karate, Mua Thai a Judo. Svoje schopnosti naplno predviedla v seriály Cobra Kai. Seriál je verný autenticite a kráse bojových umení. Rovnako aj hlavní predstavitelia, napríklad Ralph Macchio (čierny pás v karate).

 reklama


Zdroj: Lukáš Vávra Netky

Foto:  Karate BibleNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok