Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. jún. 2023Margaréta
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
23.01.2023 16:00 Domov
Centrum pre ukrajinské deti v Nitre bude pokračovať minimálne do leta
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.01.2023 16:00 Domov

Centrum pre ukrajinské deti v Nitre bude pokračovať minimálne do letaNitra - Centrum pre deti ukrajinských utečencov v Nitre bude pokračovať vo svojej činnosti.


Na svoju prevádzku získalo finančný príspevok 13.500 eur z nitrianskej automobilky, ktorý zabezpečí chod centra do leta tohto roka. "Deti majú v klube naďalej priestor na stretávanie sa, hranie a rozvíjanie svojich schopností. Z pôvodnej trojmesačnej podpory automobilky sa stala ročná spolupráca," zhodnotila Jana Andreasová, riaditeľka nitrianskeho centra dobrovoľníctva. Detský klub pre deti ukrajinských utečencov vznikol v priestoroch materského centra Klokanček v Nitre v júli minulého roka. Kapacity existujúceho materského centra sa vtedy rozšírili o 20 miest pre ukrajinské deti. Automobilka na vytvorenie klubu poskytla 17.500 eur vyzbieraných od zamestnancov z Nitry a zo Spojeného kráľovstva, čo malo zabezpečiť fungovanie klubu na tri mesiace. Túto sumu postupne zvýšila o ďalších 8500 eur, čo umožnilo centru pokračovať v činnosti do konca minulého roka. Motívom na zriadenie detského klubu pre ukrajinské deti vo veku od 2,5 do šiestich rokov bolo úsilie pomôcť deťom začleniť sa do miestneho prostredia a zároveň podporiť matky detí, ktoré musia riešiť otázku umiestnenia svojich detí v čase, keď pracujú alebo si hľadajú zamestnanie. "Kapacity detských zariadení v Nitre sú naplnené na niekoľko rokov dopredu. Nestačia ani pre domáce obyvateľstvo," skonštatovala Andreasová. Detský klub pomáha ukrajinským deťom v integrácii a so zvykaním si na nové podmienky a prostredie. Programová štruktúra klubu je založená na kreatívnych a vzdelávacích workshopoch a kurzoch pre deti, pohybových aktivitách a relaxačnej časti. Pre realizáciu projektu centra pre ukrajinské deti sa spojili štyri inštitúcie. Mesto Nitra poskytuje priestory, Materské centrum Klokanček a Nitrianske centrum dobrovoľníctva zabezpečujú aktivity projektu a autobomilka finančne zabezpečuje realizáciu celého projektu.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ KB

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok