Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
12. apr. 2021Estera
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
11.05.2020 12:16 Zahraničie
Česko pokračuje s ďalšou veľkou vlnou uvoľnovania opatrení
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.05.2020 12:16 Zahraničie

Česko pokračuje s ďalšou veľkou vlnou uvoľnovania opatreníPRAHA - Česká republika od pondelka pokračuje ďalšou a doposiaľ najväčšou vlnou uvoľňovania mimoriadnych opatrení, ktoré boli prijaté v súvislosti s pandémiou koronavírusu, informuje portál Novinky.cz.


Za dodržania prísnych hygienických pravidiel sa v ČR znovu otvárajú obchodné centrá s plochou nad 5000 m2, s výnimkou stravovacích zariadení nachádzajúcich sa v ich priestoroch.

 

Fungujú služby

Fungovať tiež začínajú vonkajšie terasy reštaurácií. Dodržiavať sa ale naďalej musia minimálne 1,5 metrové odstupy medzi skupinkami návštevníkov, ktorí s výnimkou samotnej konzumácie jedál či nápojov musia nosiť rúška. Vo vnútorných priestoroch reštaurácie musia byť dezinfekčné prostriedky, pričom zákazníci tam môžu vstupovať len za účelom použitia toalety.

 

Ľudia v Česku môžu tiež opäť zájsť k holičovi alebo kaderníkovi, na masáž, manikúru či pedikúru. Po novom je tiež možné si pred nákupom vyskúšať v predajni oblečenie, čomu však musí predchádzať dezinfekcia rúk. Vrátené oblečenie bude možné znovu zákazníkom ponúkať až po 24 hodinách.

 

V nákupných centrách sa musia dodržiavať minimálne dvojmetrové rozstupy medzi zákazníkmi a musí tam byť aj určená zodpovedná osoba, ktorá bude kontrolovať dodržiavanie hygienických pravidiel.

 

 

Do 100 ľudí

Od pondelka sa môžu opäť konať aj svadobné obrady, bohoslužby a ďalšie hromadné akcie do 100 ľudí. Obnovená je tiež prevádzka divadiel, koncertných siení, kín a ďalších podobných zariadení, avšak vždy s účasťou nepresahujúcou 100 osôb. Pre návštevníkov sa otvárajú aj galérie, múzeá a výstavné siene.

 

Od pondelka sa zvyšuje aj kapacita študijných skupín na školách, a to na 15 osôb. Cieľom tohto opatrenia je vyjsť v ústrety študentom v príprave na prijímacie skúšky, maturitu či zvládnutie vysokoškolských skúšok.

 

Uvoľnené sú tiež pravidlá pre športovanie. Od pondelka môže spoločne športovať maximálne 100 osôb. Sprístupnené sú aj vnútorné športoviská, využívať sa v nich však smú len toalety.

 

Koronavírus je ešte prítomný

Minister zdravotníctva Adam Vojtěch zároveň upozornil, že koronavírus je naďalej v krajine prítomný. "Naďalej priaznivá epidemiologická situácia nám umožňuje pokračovať v uvoľňovaní prijatých opatrení pri dodržiavaní základných hygienických zásad, ktoré sú jednoduché a uskutočniteľné. Avšak stále platí, že vírus tu medzi nami je, preto je dôležité dodržiavať základné hygienické opatrenia, ako sú rúška, hygiena rúk a rozstupy," uviedol.

 

 

V ČR od začiatku pandémie zaznamenali 8123 prípadov nákazy novým koronavírusom. Ochoreniu COVID-19, ktoré tento vírus spôsobuje, tam už podľahlo 280 ľudí a 4482 sa z neho vyliečilo.reklama


Zdroj: TASR/Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok