Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. júl. 2020Margita
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Viceprezident Európskej investičnej banky Vazil Hudák
Viceprezident Európskej investičnej banky Vazil Hudák
19.06.2017 16:25 Ekonomika
Cez technickú podporu JASPERS sa na Slovensku mobilizovali investície za 5,7 miliardy eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.06.2017 16:25 Ekonomika

Cez technickú podporu JASPERS sa na Slovensku mobilizovali investície za 5,7 miliardy eurBRATISLAVA - Technická pomoc JASPERS, ktorá je výsledkom partnerstva Európskej komisie a Európskej investičnej banky (EIB) a zameriava sa na podporu pri čerpaní grantových prostriedkov aj z európskych štrukturálnych fondov, už pomohla na Slovensku uskutočniť projekty za miliardy eur.


Ako na pondelňajšej tlačovej konferencii povedal viceprezident EIB Vazil Hudák, na Slovensku JASPERS ukončil 72 zadaní a 34 je momentálne v štádiu rozpracovania. Všetky zadania sú určené na podporu projektov, ktoré sú pre krajinu kľúčové, najmä v sektore dopravy. Európska komisia schválila 39 z týchto projektov, ktoré mobilizovali investície v sume 5,7 mld. eur, z čoho 3,1 mld. eur predstavujú granty Európskej únie.

Celkovo sa však prostredníctvom JASPERS darí realizovať čoraz viac projektov. Zhodnotili to aj zástupcovia implementačných inštitúcií z Európskej únie, ktorí sa v Bratislave stretli na výročnom zasadnutí. "V minulom roku JASPERS poskytol väčší rozsah výstupov a vo viacerých krajinách ako kedykoľvek predtým,“ konštatoval Hudák.

 

Od roku 2006 projekty podporované poradenstvom JASPERS a schválené Európskou komisiou na financovanie mobilizovali celkové investície vyše 80 mld. eur, z čoho v samotnom roku 2016 bolo schválených 61 projektov v sume zhruba 12 mld. eur.

JASPERS predstavuje partnerstvo medzi Európskou komisiou a Európskou investičnou bankou. Ponúka členským štátom Európskej únie a kandidátskym krajinám služby vrátane poradenských činností, budovania kapacít a činností na posúdenie projektov s cieľom zabezpečiť spoľahlivosť a vysokú kvalitu projektov, ktoré sú oprávnené na poskytnutie grantov.

 

Poradenstvo JASPERS pôsobí okrem Slovenska v ďalších 18 členských štátoch Európskej únie a v štyroch krajinách, ktoré dostávajú pomoc z Nástroja predvstupovej pomoci IPA, ktorými sú Macedónsko, Čierna Hora, Srbsko a Turecko.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok