Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Zľava: Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí
Zľava: Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a minister zdravotníctva SR Marek Krajčí
18.02.2021 10:09 Domov
Cez víkend pribudnú vakcinačné centrá pre učiteľov. Kto sa môže nechať zaočkovať?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.02.2021 10:09 Domov

Cez víkend pribudnú vakcinačné centrá pre učiteľov. Kto sa môže nechať zaočkovať?BRATISLAVA - Bližšie k učiteľom. Aj tak by sa dal zhodnotiť blížiaci sa druhý víkend očkovania pedagogických zamestnancov škôl.


Kým počas prvého víkendu a počas týždňa bolo otvorených 14 očkovacích miest, počas blížiaceho sa víkendu sa ich otvorí až 36

 

Ministerstvo školstva zároveň umožní sa nahlasovať na pozície náhradníkov aj učiteľom druhého stupňa ZŠ.

 

Pribudnú očkovacie centrá
Po najväčších nemocniciach, v ktorých sa zorganizovalo očkovanie pedagogických zamestnancov I. stupňa ZŠ a materských škôl minulý víkend, sa medzi očkovacie centrá určené učiteľom pripojí takmer dvadsiatka ďalších nemocníc.

 

„Ďakujeme ministrovi zdravotníctva, nemocniciam a samosprávam, že sa podarí zvýšiť počet vakcinačných centier. 36 očkovacích miest znamená, že učitelia budú mať to svoje miesto bližšie a nebudú musieť toľko cestovať,“ uviedol šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.

 

 

Na mape očkovacích miest pre pedagogických zamestnancov sa tak počas nastávajúcich dní objaví Banská Bystrica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Brezno, Čadca, Dunajská Lužná, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Komárno, Košice, Levice, Liptovský Mikuláš, Michalovce, Myjava, Partizánske, Považská Bystrica, Prešov, Rimavská sobota, Rožňava, Skalica, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Trstená, Vranov, Žiar nad Hronom a Žilina.

 

Súvisiaci článok: Ako bude prebiehať očkovanie učiteľov?

K dispozícii bude viac vakcín

Na tento víkend a nadchádzajúci týždeň sa ich podarilo vyčleniť až 24 600. Podmienky na očkovanie sú stanovené rovnako, ako aj počas prvého víkendu. 

 

Prihlásiť sa na očkovanie v tejto fáze naďalej môžu pedagogickí zamestnanci materskej školy, pedagogickí zamestnanci špeciálnej materskej školy, pedagogickí zamestnanci zabezpečujúci výučbu na prvom stupni základnej školy alebo v školskom klube detí, zamestnanci v špeciálnych školách.

 

 

Rovnako sa môžu prihlásiť aj pedagogickí zamestnanci v strednej škole pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, praktickej škole alebo odbornom učilišti, učitelia zabezpečujúci výučbu končiaceho ročníka strednej školy, vyučujúci na stredných zdravotníckych školách či zamestnanci špeciálneho výchovného zariadenia.

 

Prečítajte si tiež: Rezort zdravotníctva vyčlenil termíny očkovania pre učiteľov

 

Rozšíri sa zoznam zamestnancov v 1. fáze
Minister školstva rokuje s ministerstvom zdravotníctva aj o rozšírení zoznamu zamestnancov, ktorí majú v prvej fáze nárok na očkovanie.

 

„Keďže pripravujeme ďalšiu vlnu očkovania pre učiteľov II. stupňa ZŠ, už teraz vytvárame aj jednoduchý systém nahlasovania náhradníkov, ktorí by v prípade výpadku učiteľov, ktorí sa nemôžu dostaviť v objednaný čas, mohli využiť vakcínu. Medzi náhradníkov sa budú môcť nahlásiť tí, ktorí už dnes učia prezenčne. Či už ako suplujúci učitelia z druhého stupňa alebo vyučujúci v skupinách 5+1,“ vysvetlil minister.

 


Presné termíny pre viac ako 24 600 pedagogických zamestnancov budú zverejnené v priebehu štvrtka (18. februára).

 

Okamžite po ich zverejnení bude ministerstvo školstva informovať riaditeľov emailom a všetkých prostredníctvom www.minedu.sk.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok