Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. jún. 2020Lenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Roman McConn
Roman McConn
18.12.2019 16:20 Zaujímavosti
Chlapec má len 7 rokov a už zachránil viac ako 1300 psov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.12.2019 16:20 Zaujímavosti

Chlapec má len 7 rokov a už zachránil viac ako 1300 psovRoman začal so záchranou zvierat, keď mal štyri roky, pomocou svojej mamy Sully. Podľa personálu útulku je Roman skutočným “Chlapcom roka”.


 

Sedemročný Roman McConn je zrejme na misii na záchranu psov. Starostlivý chlapec sa zameriava na najstaršie, najviac nechcené zvieratá, ktoré sú na zozname eutanázií v útulkoch a pomáha im pri hľadaní domova. Doposiaľ zachránil vyše 1300 nechcených psov a 40 mačiek.

 

Roman poukazuje na tie najlepšie vlastnosti psíkov

Roman trávi čas spoznávaním každého zo zvierat, potom si natočí video o ňom, aj to, ako sa pohrávajú a hovoria spolu. Videá skutočne poukazujú na vlastnosti psa. Podľa toho si potom psíkov vyberajú ich adoptívni “rodičia”.

 

Chlapec pomáha psom aby sa úkazali v čo najlepšom svetle. Sully a jeho mama založili Project Freedom Ride, organizáciu, ktorá spája nechcené a opustené psy v Texase a Gruzínsku s rodinami na severozápadnom Pacifiku. Poskytujú záchranným partnerom v Texase finančnú pomoc, vytváranie sietí a pomoc pri adopcii a poskytujú nechceným psíkom druhú šancu.

 

Inšpirujúci chlapec

Romanova láska a odhodlanie k najviac nechceným zvieratám je nesmierne vrúcna. Podľa jeho mamy sa Romanova tvár “rozsvieti ako vianočný stromček“, kedykoľvek sa dozvie, že iné zviera našlo svoj domov navždy. Určite je inšpirujúce a je ľahké pochopiť, prečo ho ASPCA pomenoval za “Chlapca roka”. Americká spoločnosť pre prevenciu týrania zvierat (ASPCA®) bola prvou humánnou spoločnosťou založenou v Severnej Amerike a dnes je jednou z najväčších na svete. 

 

"Myslím, že pre psov, ktorých stretnem, je veľmi dôležité, aby som im dal najlepšiu šancu nájsť ten pravý domov, ktorý potrebujú," povedal Roman InsideEdition.com. "Myslím, že veľa ďalších detí by malo robiť to, čo robím,“ dodal.

 

Tento príbeh iba zahrieva naše srdce a dušu. Romanov príbeh ukazuje svetu, ako môže súcitná duša zachrániť toľko nechcených psov a mačiek.reklama


Zdroj: Netky Barbora Lucivjanska

Foto:  Twitter @ASPCANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok