Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. máj. 2020Dušan
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
06.10.2010 12:18 Zaujímavosti
Chovatelia sokolov obviňujú rezort životného prostredia z diskriminácie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.10.2010 12:18 Zaujímavosti

Chovatelia sokolov obviňujú rezort životného prostredia z diskriminácie
Za diskrimináciu a šikanovanie zo strany ministerstva životného prostredia považujú slovenskí chovatelia proces pri vydávaní dokladov o pôvode živočíchov. Už viac rokov upozorňujú kompetentné orgány na to, že chovatelia z iných krajín EÚ takúto dokumentáciu nepotrebujú. Uviedol dnes na stretnutí s novinármi v Bratislave predseda Slovenského klubu sokoliarov pri Slovenskom poľovníckom zväze Anton Moravčík.
„Doklady sú len výmysel SR a extrémistov, ktorí sú prepojení na občianske združenia,“ tvrdí Moravčík. Ako pripomenul, Slovensko vstúpilo do EÚ v roku 2004, preto sa sokoliari domnievajú, že by v súvislosti s chovom mali mať rovnaké podmienky ako ich kolegovia z iných členských krajín.
Na Európsku komisiu sa obrátili už v roku 2006, ktorá podľa Moravčíka stiahla svoje stanovisko po intervencii rezortu životného prostredia. „Vyjadrenia, na základe ktorého to bolo stiahnuté, sa nám do rúk nedostalo napriek tomu, že sme ho žiadali cez komisiu aj cez ministerstvo. Je utajované,“ poznamenal predseda klubu sokoliarov. Obrátili sa aj na orgány činné v trestnom konaní, tie však podľa chovateľov nekonajú. Preto sa plánujú obrátiť aj na európsky súd.
Kritike podrobil Moravčík aj zamestnancov rezortu životného prostredia, ktorí sú ako pracovníci štátnej ochrany prírody členmi občianskych združení a tie dostávajú z únie financie na svoje projekty. Podľa jeho informácií si za tieto peniaze kupujú drahé terénne autá, ďalekohľady či poberajú platy vo výške 2000 eur, ktoré zostávajú po skončení projektov majetkom týchto mimovládnych organizácií. „Za všetkým treba hľadať veľké peniaze,“ myslí si Moravčík, pričom spomenul napríklad projekt o ochrane dropa fúzatého za dva milióny eur, ktorý označil za „tunel“. Doteraz sa totiž nemôže dostať k finančnej správe.
Bývalý riaditeľ odboru druhovej ochrany a CITES rezortu životného prostredia Jozef Dúha potvrdil, že z EÚ „tečú“ na Slovensko obrovské peniaze. Pozastavil sa však nad tým, že sa síce zachráni niekoľko kusov orla kráľovského či spomínaného dropa, ale nedokázalo sa zabrániť rozsiahlym povodniam na Slovensku. Kritizoval rezort životného prostredia, že nemá vytvorenú správnu koncepciu, systém je chaotický a chýbajú priority všeobecného záujmu.

Zdroj: TASRreklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok