Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. sep. 2020Konštantín
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Jaromír Čižnár
Jaromír Čižnár
06.09.2013 11:47 Domov
Čižnár s Kažimírom sa zhodli, že boj proti daňovým únikom patrí medzi priority
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.09.2013 11:47 Domov

Čižnár s Kažimírom sa zhodli, že boj proti daňovým únikom patrí medzi priorityBRATISLAVA - Dnes a vo štvrtok 5. septembra prebiehala v Krpáčove pracovná porada vedenia Generálnej prokuratúry (GP SR) SR s krajskými prokurátormi. Na pracovnú poradu pod vedením nového generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára bol pozvaný aj minister financií SR Peter Kažimír.


Predmetom pracovnej porady, ako dnes informovala TASR Andrea Predajňová z Tlačového odboru GP SR, bol aktuálny stav a vývoj trestnej činnosti na celoslovenskej a regionálnej úrovni so zameraním sa na daňovú trestnú činnosť. Dohodnuté boli konkrétne formy a metódy spolupráce  medzi prokurátormi a Finančnou správou SR v boji proti daňovej kriminalite. Táto spolupráca má základ vo výsledkoch pracovnej porady, ktorá bola 3. septembra na GP SR prokuratúre SR medzi vedením prokuratúry a zástupcami Finančnej správy SR.

„Spolupráca medzi prokurátormi a Finančnou správou SR  sa bude uskutočňovať na úseku trestného konania (vzájomným urýchleným vybavovaním dožiadaní na účely trestného konania, vytváraním spoločných vyšetrovacích tímov, poskytovaním analýz a stanovísk v konkrétnych trestných veciach), na úseku medzirezortných súčinnostných porád (na celoslovenskej a regionálnej úrovni, v dohodnutých termínoch a periodicite), na úseku vzdelávania, a tiež na úseku legislatívy“ - povedal mimo iného generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

Minister financií SR Peter Kažimír uvítal ambíciu nového generálneho prokurátora, ktorý deklaroval vyššiu aktivitu prokuratúry pri stíhaní daňových trestných činov. „Boj proti daňovým únikom patrí medzi priority MF aj vlády SR a to najmä v prípade DPH, kde dochádza k najväčším stratám príjmov rozpočtu verejnej správy. Preto vláda koncom mája minulého roka schválila Akčný plán, ktorý obsahuje 50 konkrétnych opatrení na obmedzenie daňových podvodov a únikov. Polovica z týchto opatrení už bola prijatá v priebehu rokov 2012 a 2013 a zvyšné budú postupne implementované“ – vyhlásil po stretnutí s generálnym prokurátorom Čižnárom minister financií Kažimír. Tým sa zaťaženie proti daňovým podvodom ešte viac zintenzívni, pričom dôležitú úlohu v tomto boji zohráva aj GP SR.

V rámci Akčného plánu bola napríklad vytvorená možnosť zriaďovať špecializované tripartitné tímy pozostávajúce z daňových špecialistov, vyšetrovateľov a prokurátorov. Cieľom tohto opatrenia je väčšia integrácia technických a analytických kapacít, ľudských zdrojov a poznatkov pri riešení závažných daňových trestných činov a odhaľovania tejto trestnej činnosti už počas výkonu daňovej kontroly.

Boj proti daňovým únikom je aj jednou z priorít nového generálneho prokurátora. Jaromír Čižnár to vyhlásil už pri menovaní do funkcie, ako aj na svojej prvej tlačovej konferencii. „Mám prioritu postihovať tých, ktorí dane neplatia a nie, aby na to doplácali bežní ľudia tým, že sa budú zvyšovať dane, alebo že sa budú škrtiť výdavky, ktoré sú potrebné“ - zopakoval Čižnár na tlačovej konferencii 25. júla.

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok