Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
7. júl. 2022Oliver
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Slovenský znak a farby vlajky Slovenskej republiky.
Slovenský znak a farby vlajky Slovenskej republiky.
15.12.2020 06:43 Domov
Členstvo v tejto medzinárodnej organizácii posunulo Slovensko k lepším časom
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.12.2020 06:43 Domov

Členstvo v tejto medzinárodnej organizácii posunulo Slovensko k lepším časomBRATISLAVA - Vstup Slovenskej republiky do Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) bol potvrdením, že krajina urobila od revolučných zmien v roku 1989 veľký pokrok v demokratizácii spoločnosti a pri budovaní trhovej ekonomiky.


Minister Korčok 

Uviedol to šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) v príspevku na sociálnej sieti Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

 


Podľa neho bol vstup do OECD pre Slovensko dôležitý aj z hľadiska získavania priamych zahraničných investícií, ktoré prispievali a stále prispievajú k modernizácii slovenskej ekonomiky.

 

"Naše členstvo v OECD bolo pre investorov zárukou potrebnej stability a úrovne podnikateľského prostredia na Slovensku. Toto má samozrejme priamy dopad na našu ekonomiku a prosperitu aj dnes,“ pripomenul Korčok.

 


Šéf rezortu zahraničia doplnil, že členstvo v OECD pomohlo Slovensku nielen pri transformácii centrálne orientovaného hospodárstva, ale aj jednotlivých sektorových politík. Vďaka tomu sa krajina rýchlejšie približovala k štandardnom Európskej únie (EÚ), čo viedlo aj k uľahčeniu integrácie SR do európskych transatlantických štruktúr. Slovenská republika vstúpila do OECD 14. decembra 2000.

 

OECD

Je to medzivládna organizácia 36 ekonomicky najrozvinutejších štátov sveta, ktoré prijali princípy demokracie a trhovej ekonomiky. OECD vznikla v roku 1961 (zakladajúci dokument bol podpísaný 14. decembra 1960) transformáciou Organizácie pre európsku hospodársku spoluprácu (OEEC, Organisation for European Economic Co-operation), ktorá bola pôvodne zriadená v roku 1948 na administráciu povojnového Marshallovho plánu. 

 

 

Cieľom organizácie je formovať politiky, ktoré podporujú prosperitu, rovnosť, príležitosti a blahobyt pre všetkých. Čerpajú zo 60-ročných skúseností a poznatkov, aby mohli lepšie pripraviť svet zajtrajška.

 

Spolu s vládami, tvorcami politík a občanmi pracujú na zavedení medzinárodných štandardov založených na dôkazoch a hľadaní riešení pre celú škálu sociálnych, ekonomických a environmentálnych výziev. Od zlepšenia ekonomickej výkonnosti a vytvárania pracovných miest až po podporu silného vzdelávania a boja proti medzinárodným daňovým únikom.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok