Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. jan. 2021Drahomíra
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
19.08.2020 06:51 Zaujímavosti
Čo od nás Boh chce?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.08.2020 06:51 Zaujímavosti

Čo od nás Boh chce?Boh je stvoriteľ a stačí mu jediné slovo, aby vzkriesil alebo zahubil. Je všemohúci, všadeprítomný, všetko vie a na dlani drží svet viditeľný i ten neviditeľný. Na opísanie Jeho veľkosti nie je dostačujúca ani fantázia a ani nijaká vedná disciplína nie je schopná vystihnúť ho či nebodaj predčiť.


Je to zarážajúce
Nie, nič a nikto sa Mu nevyrovná, pozná minulosť, prítomnosť a aj budúcnosť.
Preto je zarážajúce čo i len pomyslieť, že ktosi ako On, potrebuje človeka. A predsa to tak je. Áno, vybral si z celého stvorenstva ľudstvo, aby s ním spolupracoval a rozvíjal dielo.
Cieľ
Boh nerobí nič bezcieľne. Nie je nič také, čo by určil bez toho, aby tomu vopred dal aj zámer. Bezcieľnosť je v skutočnosti niečo, čo Boha rozcíti a spôsobí mu smútok. Vidno to aj z obdobia, počas ktorého chodil Ježiš po zemi. Nie raz sa stalo, že ho zachvátil obrovský súcit, pretože zbadal bezcieľny zástup a bolo mu ho tak ľúto, že zanechal pôvodný plán a venoval mu čas a aj úsilie.
Cieľ sa môže chápať dvojako. Je to individuálny plán, ktorý má osobitne pripravený pre každého človeka zvlášť. A potom je tu niečo, čo chce všeobecne a to bez rozdielu. Chce to od toho, kto sa rozhodol, že sa bude hlásiť k Nemu a pokúsi sa žiť inak ako žije väčšina spoločnosti.
Viera
Najviac Boha zaujíma viera. Bez nej nie je možné páčiť sa Mu. Pre nedostatok viery sa nielen v minulosti, ale aj v súčasnosti nemohol a nemôže uskutočniť zázrak. Nedostatok viery spôsobuje beznádej, sklamanie z Boha a zatvrdzuje človeka tak, že nie je schopný vidieť nič dobré, hoci by mu to ležalo priamo pred nohami. Viera je to, čo Boh hľadá a čo vyžaduje. Bez nej nemá zmysel k Nemu pristupovať a akákoľvek snaha bez dôvery vychádza navnivoč.
To najlepšie
Boh chce, aby Mu človek bol ochotný dať to najlepšie zo seba. Týka sa to času, ktorý sa vyberá na modlitbu, a aj toho, do akej oblasti sa Mu dovolí preniknúť.
Boh chce lásku, chce prvotinu srdca a myšlienky. Nie však preto, aby sa stal otrokárom a vzal slobodu a akúkoľvek radosť. Naopak, ak sa Mu dá prvenstvo, On bohato odmení a život bude prekypovať šťastím a dostatkom.
Všímavosť
Boh chce, aby vo svete vládla vzájomná úcta a aby sa jeden druhého všímalo. Chce, aby sa človek modlil nielen za seba a najbližšie okolie, ale aby si uvedomoval aj trápenie niekoho iného. Chce, aby nikoho nenechávalo chladné niečie utrpenie a aby nebol taký veľký problém ponúknuť zo svojho na obohatenie a poskytnutie pomoci.
Takže čo vlastne Boh chce?
Nič viac než len lásku,
vieru a schopnosť byť tu pre druhého.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok