Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. apr. 2021Dana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Základom je vzájomné porozumenie. Veď aj muži musia od vzťahu predsa niečo očakávať.
Základom je vzájomné porozumenie. Veď aj muži musia od vzťahu predsa niečo očakávať.
31.07.2019 20:38 Zaujímavosti
Čo od ženy vo vzťahu očakávajú muži, avšak nedajú to najavo?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.07.2019 20:38 Zaujímavosti

Čo od ženy vo vzťahu očakávajú muži, avšak nedajú to najavo?BRATISLAVA – V partnerskom vzťahu je jedna vec, o ktorej muži nehovoria, avšak má pre nich veľmi veľký význam. Mnoho žien o nej dokonca ani nevie.


Sú to emócie, a konkrétne ich tri schopnosti: identifikácia vlastných emócii, spájanie emócii pri riešení rôznych problémov a ovládať svoje vlastné emócie, resp. vedieť rozveseliť alebo upokojiť inú osobu.

 

 

Niekomu sa to môže zdať zbytočné, ale pravda je taká, že práve emócie budujú, alebo niečia váš vzťah. Harmóniu celého vzťahu upravuje vnútorné rozpoloženie človeka. Inými slovami, pokiaľ unavení a vystresovaní prídete z práce domov, tieto faktory vplývajú aj na váš spôsob komunikácie s partnerom/partnerkou. Dôležité rozhovory by sa preto nemali odohrávať v situácii, kedy jeden z partnerov nie je vo vlastnej koži. Muži vedia preto veľmi oceniť správne načasovanie rozhovoru. Je to najdôležitejší moment úspešného rozhovoru medzi partnermi.

 

 

Ďalším problémom zvykne byť, že partneri nevedia čítať medzi riadkami. Nikdy nie je na škodu odhadnúť stav, v ktorom sa partner/ka nachádza a prispôsobiť tomu celý rozhovor. V neposlednom rade je dôležité psychické zosúladenie partnerov. Ak sa má vzťah vyvíjať a prosperovať aj počas krízového obdobia, je dobré vedieť ako vytvoriť pre svoju polovičku to správne prostredie a atmosféru, aby s ňou bol možný kvalitný rozhovor.

 

 

Úplne najhorší spôsob ako komunikovať o problémoch je zavaliť partnera/ku všetkými problémami hneď ako príde domov. V tomto prípade radíme skôr pokojnejšie riešenie. Buď sa dohodnite na spoločnom termíne, kedy chcete problém riešiť, alebo zmeňte prostredie. Choďte na drink, alebo dobrú večeru. Verte, že v takomto prípade sa aj ťažšie problémy budú riešiť s kľudnejšou hlavou.  

 reklama


Zdroj: netky LČ

Foto:  Pexels, Pixabay, UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok