29. máj. 2022Vilma
Hráč Lazia Ciro Immobile (vpravo) oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako strelil úvodný gól v zápase Talianskeho pohára Lazio Rím - Udinese Calcio v Ríme 18. januára 2022. FOTO TASR/AP
19.01.2022 11:28 Šport
Coppa Italia: Juventus s dominantným víťazstvom nad Sampdoriou, Lazio vyradilo Udinese
ilustračné foto

TURÍN – Stará dáma si poradila v osemfinále Coppa Italia so Sampdoriou 4:1. Lazio rozhodlo zápas v predĺžení a vyradilo Udinese. Hrdinom sa stal ostrostrelec Immobile.

Juve zvládlo generálku na víkendové derby

Juventus sa pomaly vracia do starých koľají a ich výsledky v poslednej dobe sú viac než postačujúce. V lige má Juventus z posledných 5 zápasov na konte 4 výhry a jednu remízu, čo je pred derby s milánskym AC poriadne motivujúce. Svoju generálku pred víkendovým zápasom zvládli zverenci Maxa Allegriho na podčiarknutú jednotku.

V prvom polčase sa domáci presadili síce iba raz zásluhou Cuadrada, no v druhom polčase pridala stará dáma ešte 3 góly a nakoniec zvíťazili 4:1. V druhom polčase sa na strane Juventusu presadili stopér Rugani, Dybala a Alváro Morata, ktorý vyzerá byť vo velmi dobrej forme. Za Sampdoriu sa presadila nová posila z AC Talian Andrea ContiVo štvrťfinále talianskeho pohára si Juventus zmeria sily s jedným z dvojice Sassuolo/Cagliari.

Lazio s menšími problémami, no v predĺžení ich vykúpil Ciro Immobile

Lazio zvládlo svoj osemfinálový zápas na domácej pôde proti Udinese. Počas prvých 90 minút sa skóre nezmenilo a zápas tak smeroval do svojho predĺženia. V 106. minúte sa po nádhernom pase Cataldiho dostal do obrovskej šance Immobile a v drese Lazia takéto šance nezahadzuje. Otázne by bolo, ako by to dopadlo v drese Talianska, ale to je téma na iný deň. Lazio si tak nakoniec poradilo s Udinese a vo štvrťfinále si zahrá s milánskym AC.

Zdroj: Netky Oliver Petho