Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava 11°
Biblia
TV program
Moje Netky
Externá maturita môže čochvíľa vyzerať takto na všetkých našich školách.
Externá maturita môže čochvíľa vyzerať takto na všetkých našich školách.
10.06.2019 10:15 Domov
Čoraz viac škôl na Slovensku víta elektronické testovanie svojich žiakov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.06.2019 10:15 Domov

Čoraz viac škôl na Slovensku víta elektronické testovanie svojich žiakovBRATISLAVA - Elektronické testovanie, ktoré prišlo na Slovensko vďaka návrhu z dielne Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) už štvrtý rok pravidelne využíva základné a stredné školy na školské preverovanie vedomostí žiakov počas májových dní. V porovnaní s minulým rokom, sa teraz zapojilo do takejto formy preskúšania o vyše 40 % škôl viac. Informoval o tom odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.


Po úspešnej realizácii E-Maturity a E-Testovania 9 v marci a apríli tohto roka NÚCEM opäť pripravil elektronické testy z vybraných predmetov, ktoré školy využili na hodnotenie úrovne vedomostí svojich žiakov na konci školského roka.

 

 

"Základné a stredné školy mali možnosť na vyučovacích hodinách využívať elektronické testy v rámci systému e-Test na overovanie vedomostí svojich žiakov v období od 6. do 31. mája. K dispozícii bolo 12 druhov testov pre základné a stredné školy vrátane e-testov z cudzích jazykov," uviedol rezort školstva.

 

"Oproti minulému roku ide o výrazne vyššie zapojenie škôl do systému e-Test. Myslím, že je to ďalší ukazovateľ prirodzeného a efektívneho využívania počítačov na vyučovacích hodinách," uviedla riaditeľka NÚCEM-u Romana Kanovská.

 

 

Pre žiakov 4. ročníka základných škôl s vyučovacím jazykom slovenským boli pripravené testy z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry. Každý z nich absolvovalo vyše 7000 žiakov. V školách s vyučovacím jazykom maďarským bol tento test obohatený o zvukovú nahrávku na overovanie kompetencie počúvania s porozumením.

 

 

Žiaci 7. a 8. ročníka základných škôl sa mohli otestovať z matematiky, nemeckého jazyka úrovne A2 a čitateľskej gramotnosti. Na stredných školách bol najväčší záujem o testy zo slovenského jazyka a literatúry a z anglického jazyka úrovne B1, v oboch prípadoch sa otestovalo viac ako 2500 žiakov. Zhruba 1000 riešilo e-test z matematiky. Školám, ktoré sa zapojili do elektronických testovaní, NÚCEM zašle prostredníctvom systému e-Test reporty s vyhodnotením školských testov a výsledkami ich žiakov do 18. júna.

 

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok