Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. sep. 2019Móric
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Externá maturita môže čochvíľa vyzerať takto na všetkých našich školách.
Externá maturita môže čochvíľa vyzerať takto na všetkých našich školách.
10.06.2019 10:15 Domov
Čoraz viac škôl na Slovensku víta elektronické testovanie svojich žiakov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.06.2019 10:15 Domov

Čoraz viac škôl na Slovensku víta elektronické testovanie svojich žiakovBRATISLAVA - Elektronické testovanie, ktoré prišlo na Slovensko vďaka návrhu z dielne Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) už štvrtý rok pravidelne využíva základné a stredné školy na školské preverovanie vedomostí žiakov počas májových dní. V porovnaní s minulým rokom, sa teraz zapojilo do takejto formy preskúšania o vyše 40 % škôl viac. Informoval o tom odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.


Po úspešnej realizácii E-Maturity a E-Testovania 9 v marci a apríli tohto roka NÚCEM opäť pripravil elektronické testy z vybraných predmetov, ktoré školy využili na hodnotenie úrovne vedomostí svojich žiakov na konci školského roka.

 

 

"Základné a stredné školy mali možnosť na vyučovacích hodinách využívať elektronické testy v rámci systému e-Test na overovanie vedomostí svojich žiakov v období od 6. do 31. mája. K dispozícii bolo 12 druhov testov pre základné a stredné školy vrátane e-testov z cudzích jazykov," uviedol rezort školstva.

 

"Oproti minulému roku ide o výrazne vyššie zapojenie škôl do systému e-Test. Myslím, že je to ďalší ukazovateľ prirodzeného a efektívneho využívania počítačov na vyučovacích hodinách," uviedla riaditeľka NÚCEM-u Romana Kanovská.

 

 

Pre žiakov 4. ročníka základných škôl s vyučovacím jazykom slovenským boli pripravené testy z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry. Každý z nich absolvovalo vyše 7000 žiakov. V školách s vyučovacím jazykom maďarským bol tento test obohatený o zvukovú nahrávku na overovanie kompetencie počúvania s porozumením.

 

 

Žiaci 7. a 8. ročníka základných škôl sa mohli otestovať z matematiky, nemeckého jazyka úrovne A2 a čitateľskej gramotnosti. Na stredných školách bol najväčší záujem o testy zo slovenského jazyka a literatúry a z anglického jazyka úrovne B1, v oboch prípadoch sa otestovalo viac ako 2500 žiakov. Zhruba 1000 riešilo e-test z matematiky. Školám, ktoré sa zapojili do elektronických testovaní, NÚCEM zašle prostredníctvom systému e-Test reporty s vyhodnotením školských testov a výsledkami ich žiakov do 18. júna.

 

 

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR/netky LČ

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok