Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. apr. 2021Ervín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Nezabudnite na daňové priznanie
Nezabudnite na daňové priznanie
09.03.2021 08:19 Ekonomika
Daňové priznanie k dani z príjmov treba podať do konca marca, daňovníci si môžu lehotu predĺžiť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.03.2021 08:19 Ekonomika

Daňové priznanie k dani z príjmov treba podať do konca marca, daňovníci si môžu lehotu predĺžiťSLOVENSKO - Nezabudnite na daňové priznanie! Môžete ho podať do konca marca alebo si ho individuálne odložiť.


Daňové priznania k dani z príjmov sa v tomto roku podávajú štandardne do konca marca. Daňové priznanie za vlaňajšok je povinný podať daňovník, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v roku 2020 presiahli sumu 2 207,10 eura.

 

 

Vyplnené daňové priznanie s prílohami alebo vyhlásenie s prílohami môžu daňovníci na daňový úrad odoslať elektronicky, poštou alebo osobne doručiť do podateľne na daňovom úrade. 

 Lehota na podanie daňového priznania sa v tomto roku nemá hromadne posúvať pre všetkých daňovníkov. Vlani sa lehota na podanie daňového priznania a zaplatenie dane za rok 2019, novelou zákona pre koronakrízu, posunula až na 2. november 2020.

 

Prečítajte si tiež: Nestihli ste dopadať daňové priznanie k nehnuteľnosti? Žiadna pokuta vám nehrozí!

 

Tento rok môžu daňovníci využiť štandardnú možnosť individuálne si odložiť podanie daňového priznania k dani z príjmov bez udania dôvodu o tri mesiace, resp. o šesť mesiacov v prípade príjmov zo zahraničia. „Stačí na to vyplniť jednoduché oznámenie, ktoré je dostupné na portáli finančnej správy a oznámiť túto skutočnosť finančnej správe do 31. marca 2021 vrátane," uviedla hovorkyňa finančnej správy Rybanská.

Odložiť si podanie daňového priznania o tri mesiace môžu fyzické aj právnické osoby bez udania dôvodu.Finančná správa takéto oznámenie bude akceptovať. "Oznámenie o odložení daňového priznania doručujú povinne elektronicky komunikujúce osoby finančnej správe elektronicky, pre ostatných existuje možnosť zaslať oznámenie prostredníctvom pošty, kuriérom či doručiť na daňový úrad," dodala hovorkyňa.

 

Súvisiaci článok: Pozrite si desať najčastejších chýb, ktoré sa robia pri vypĺňaní daňového priznania. Vyhnete sa tak množstvu problémovreklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok