Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. jan. 2021
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
06.03.2018 08:02 Domov
Deň výskumu rakoviny akcentuje ideu: Dnešný výskum pre zajtrajšiu liečbu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
06.03.2018 08:02 Domov

Deň výskumu rakoviny akcentuje ideu: Dnešný výskum pre zajtrajšiu liečbuBRATISLAVA - Nadácia Výskum rakoviny (NVR) zorganizovala v roku 2018 podujatia pri príležitosti Dňa výskumu rakoviny, ktorý pripadá na 7. marca, v Martine.


Motto Dňa výskumu rakoviny znie: Dnešný výskum pre zajtrajšiu liečbu.

 

Ako ďalej uviedla NVR na svojej webovej stránke, pri príležitosti Dňa výskumu rakoviny 7. marca organizuje galakoncert v Slovenskom komornom divadle - Národnom dome v Martine. Súčasťou programu bude ocenenie víťazov 6. ročníka Súťaže mladých onkológov v kategóriách stredoškolák, vysokoškolák, mladý vedecký pracovník. Súťaž organizuje NVR v spolupráci s Jesseniovou lekárskou fakultou UK v Martine a Martinským centrom pre biomedicínu (BioMed Martin).

 

S iniciatívou vyhlásiť 7. marec za Deň výskumu rakoviny prišla NVR vo februári 2007 s tým, aby upozornila na priority a potenciál moderného onkologického výskumu. Hlavné posolstvo dňa vyjadrovala od začiatku výzva: Podporte výskum rakoviny, podporíte šancu na včasné zistenie ochorenia aj jeho lepšiu liečbu.

 

Osobitný deň venovaný onkologickému výskumu má dva hlavné zámery: ukázať pacientom a ich rodinným príslušníkom, v čom konkrétnom im výskum pomáha, ako aj presvedčiť lekárov, že ich spolupráca na výskume je nevyhnutná pre ďalšie napredovanie v boji s rakovinou.

 

Nadácia Výskum rakoviny je nezisková organizácia, ktorá vznikla v roku 1993. Jej hlavným cieľom je propagácia a podpora výskumu nádorových ochorení. Chce, aby sa prostredníctvom podpory akcentovala skutočnosť, že nádorové ochorenia sa majú stať liečiteľné. Zároveň sa usiluje, aby laická aj odborná verejnosť akceptovali vedu a výskum v onkológii ako neoddeliteľnú súčasť boja proti rakovine.

 

NVR úzko spolupracuje s Ústavom experimentálnej onkológie SAV a s ďalšími významnými pracoviskami v Bratislave aj mimo hlavného mesta Slovenska.reklama


Zdroj: TASR

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok