Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. jan. 2021Bohuš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.03.2018 19:45 Domov
Desiatky ľudí pomohli postarať sa o bezdomovcov ohrozených mrazmi
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.03.2018 19:45 Domov

Desiatky ľudí pomohli postarať sa o bezdomovcov ohrozených mrazmiBRATISLAVA – Na SOS linke občianskeho združenia (OZ) Vagus prijali v predchádzajúcich najmrazivejších dňoch v Bratislave viac ako 60 telefonátov, upozorňujúcich na ľudí bez domova, ktorým v dôsledku zimy hrozí nebezpečenstvo.


"Na základe týchto telefonátov sme uskutočnili do noci zo štvrtka na piatok (1.3.-2.3.) 28 výjazdov, v 11 prípadoch sme museli nájdeného človeka transportovať do nocľahárne, prípadne denného centra, aby sme predišli najhoršiemu," uviedol projektový riaditeľ OZ Vagus Sergej Kára.

 

Ocenil taktiež, že prostredníctvom sponzorského daru mohli rozdať 30 ľuďom na ulici teplé spacáky. I prostredníctvom opatrení, ktoré prijalo mesto v spolupráci s mimovládnymi organizáciami, si predchádzajúce mrazy v hlavnom meste, zdá sa, nevyžiadali obete na životoch medzi ľuďmi bez prístrešia. "Nemáme informácie, že by na ulici niekto zamrzol, čo je aj v porovnaní s inými veľkými mestami na Slovensku veľmi pozitívna správa,“ priznal Kára.

 

Verejnosť mohla na bezdomovcov, vystavených silným mrazom, upozorniť telefonicky či prostredníctvom mobilnej aplikácie Vagus SOS. I napriek ukončeniu krízového režimu vzhľadom na poľavenie mrazov, sú obe možnosti upozornenia na ľudí bez domova v ohrození stále k dispozícii.

 

Bratislava vyhlásila v dňoch od 28. februára do 2. marca z dôvodu pretrvávajúcich silných mrazov krízovú situáciu a spoločne s mimovládnymi organizáciami prijala opatrenia na pomoc ľuďom bez domova. Týkali sa bezplatnej celodennej prevádzky nocľahárne Mea Culpa, vytvorenia kontaktných miest v jednotlivých mestských častiach na poskytnutie horúceho čaju a informácií s možnosťami pomoci, zvýšenia hliadok mestskej polície, ako aj neustáleho monitorovania situácie v teréne.

 

V novembri 2016 bolo na území Bratislavy sčítaných minimálne 2064 ľudí bez domova. Odhadovaný počet týchto osôb je však podľa organizácií, ktoré s nimi pracujú, 4000 až 5000.reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok