Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. jan. 2021Zora
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
24.11.2020 22:07 Domov
Deti do sedem rokov sa po príchode na Slovensko nemusia podrobiť testovaniu na COVID-19
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.11.2020 22:07 Domov

Deti do sedem rokov sa po príchode na Slovensko nemusia podrobiť testovaniu na COVID-19BRATISLAVA - Deti, ktoré majú menej ako sedem rokov, nebudú po príchode zo zahraničia povinne testované. Nariadiť to však môže regionálny úrad verejného zdravotníctva či lekár.


Ako informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, doteraz sa nemuseli testovať iba deti do troch rokov. Vyhláška ku karanténnym povinnostiam po vstupe na Slovensko bude platiť od štvrtka 26. novembra od 7:00 hodiny.

 

Výnimky z povinnej izolácie
Výnimku z izolácie a testovania dostanú ľudia, ktorí majú trvalý či prechodný pobyt na Slovensku a sú občania Európskej únie (EÚ), Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) či Švajčiarska a v ostatných troch mesiacoch prekonali COVID-19.

 

Musia mať však o tom potvrdenie od lekára na formulári z vyhlášky. Eliáš doplnil, že výnimku z povinnej izolácie pri predložení negatívneho PCR testu dostanú okrem občanov EÚ aj tí z EHP a Švajčiarska. Medzi menej rizikové krajiny má pribudnúť Írsko a Singapur, Grécko sa na zozname týchto krajín nemá nachádzať.

 

Mohlo by vás zaujímať: Na ďalšie celoplošné testovanie nie je Slovensko pripravené! Mnoho obcí trpí nedostatkom financií

 

Oslobodení sú aj pacienti či niektorí zamestnanci
O výnimku Ministerstva zdravotníctva SR už nemusia žiadať osoby ako aj ich blízki s trvalým alebo prechodným pobytom v SR, ktoré vstupujú alebo opúšťajú Slovensko pre diagnostiku a liečbu, ak ich pobyt nepresiahne 12 hodín.

 

Eliáš doplnil, že tieto osoby však musia predložiť lekárske pozvanie alebo následné potvrdenie o ošetrení. V prípade, že ich pobyt presiahne 12 hodín, musia požiadať o posúdenie žiadosti na webstránke rezortu zdravotníctva.

 

 

Výnimku majú zamestnanci prevádzkovateľov kritickej infraštruktúry, hráči športových tímov a členovia realizačných tímov, ktorí cestujú na športové súťaže.

 

V prípade zamestnancov v oblasti energetiky a priemyslu vydáva súhlas Ministerstvo hospodárstva a pre elektronické komunikácie Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Športovci a ich tímy by mali mať o športových súťažiach potvrdenie.

 

Prečítajte si tiež: REPORTÁŽ Minister hospodárstva Richard Sulík predstavil vlastný pandemický plán

 

Zakryté terasy dostali stopku
ÚVZ spresnil vyhláškou k organizovaniu hromadných podujatí a k prevádzkam, platnou od piatka 27. novembra, definíciu exteriérových častí prevádzky, v ktorých je povolené podávanie pokrmov a nápojov.

 

„Pod exteriérovou časťou prevádzky sa rozumie priestor s otvoreným vchodom, ktorý je ohraničený krátkodobými či dlhodobými konštrukciami, maximálne z troch bočných strán,“ vysvetlil.

 

 

Pri hromadných podujatiach nad šesť osôb, ktoré sa môžu konať, upresnil, že by malo ísť o podujatia jednorazovej povahy, ktoré trvajú najviac 48 hodín. Účastníci týchto podujatí musia mať v čase ich začiatku negatívny výsledok PCR testu alebo antigénového testu, ktorý nie je starší ako 12 hodín.
 reklama


Zdroj: SITA/Netky Katarína Žáková

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok